Gecenin açılış konuşmasının AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi ve Meclis Üyesi Adayı Abdulhakim Kaya yaptı. Geride bıraktığı beş yıllık bir süreçte Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın desteğiyle hemşerilerinin tüm dertlerine derman olmak için mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz koşturduğunu ve bunun kendisine büyük mutluluk verdiğini dile getirdi. Meclis üyesi Abdulhakim Kaya Hemşerilerine seslenerek, Zeytinburnu’nun çehresini değiştiren marka şehir yapan  20 yılda büyük çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Murat Aydın’ın tüm bu hizmetlerin kesintiye uğramaması ve Ömer Arısoy başkan ile devam etmesi için Mardinlilerden destek istedi. Hem Abdulhakim Kaya hem Yücel Elibol konuşmalarından kendilerini yalnız bırakmayan hemşerilerine teşekkür ettiler. 

Mardinlilerin gecesinde kısa bir konuşma yapan AK Parti eski İstanbul il başkanı, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Duyuyoruz CHP’nin Zeytinburnu Belediye Başkanı önüne gelen Başkan Yardımcılığı, büfe dağıtıyormuş. Bu CHP’nin hiçbir zaman önceliği hizmet olmadı hep rantabıl işler oldu. Onun için Mardinlerden bu gerçekleri göz önünde bulundurarak oy vermelerini istiyorum dedi. 

Mardinliler Gecesinde projelerini anlatan Cumhur ittifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, "Kentsel dönüşümü burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğiyle yine biz yapacağız. Kentsel dönüşümü burada bizim dışımızda yapacak hiç kimse yoktur. Bunu hem belediyede 15 yıl çalışmış hem TOKİ'de 2 yıl çalışmış, 2 yıl bakanlıkta üst düzey yönetici olarak çalışmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Başta belediyemiz tarafından başlatılan ama muhtelif sebeplerle yarım kalan iki bölgedeki kentsel dönüşüm uygulamaları dahil olmak üzere, yola çıkılan toplam 5 proje öncelikli olmak üzere mutabakata ve rızaya dayalı, bir yerde yaşayanları yeniden orada yaşamalarını sağlayacak formüllerle insanımızın karşısına çıkacağız" dedi.

Arısoy, "Derdimiz her geçen gün Zeytinburnu'nun daha iyiye daha güzele doğru gitmesidir. Bunu el birliğiyle bütün Zeytinburnu ile birlikte yapacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Biz bütün gücümüzü, bütün enerjimizi buna tahsis ettik, edeceğiz. Derdimiz Zeytinburnu, aşkımız, sevdamız Zeytinburnu'dur" dedi. 

Gecede AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, Mardinli Milletvekilleri ve Dernek Başkanları da söz aldı. Toplu fotoğraf çekimi ile Mardinli Meclis üyesi Adaylarının tanıtım gecesi sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL