AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Özlem Sitesi sakinleri ve Diyarbakır Çermik Çüngüş İlçesi ve Çevre Köyleri Derneği ziyaretinde vatandaşların sorularını yanıtladı. Gün boyu katıldığı programlarda Arısoy'a, AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat ve ilçe teşkilatı eşlik etti.

"Kentsel dönüşümü burada bizim dışımızda yapacak hiç kimse yoktur"

Telsiz Mahallesi Kentsel Dönüşüm mağdurlarının sorularına cevap veren Arısoy, "Kentsel dönüşümü burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğiyle yine biz yapacağız. Kentsel dönüşümü burada bizim dışımızda yapacak hiç kimse yoktur. Bunu hem belediyede 15 yıl çalışmış hem TOKİ'de 2 yıl çalışmış, 2 yıl bakanlıkta üst düzey yönetici olarak çalışmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Başta belediyemiz tarafından başlatılan ama muhtelif sebeplerle yarım kalan iki bölgedeki kentsel dönüşüm uygulamaları dahil olmak üzere, yola çıkılan toplam 5 proje öncelikli olmak üzere mutabakata ve rızaya dayalı, bir yerde yaşayanları yeniden orada yaşamalarını sağlayacak formüllerle insanımızın karşısına çıkacağız" dedi.

"Derdimiz Zeytinburnu, aşkımız, sevdamız Zeytinburnu'dur"

Arısoy, "Derdimiz her geçen gün Zeytinburnu'nun daha iyiye daha güzele doğru gitmesidir. Bunu el birliğiyle bütün Zeytinburnu ile birlikte yapacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Biz bütün gücümüzü, bütün enerjimizi buna tahsis ettik, edeceğiz. Derdimiz Zeytinburnu, aşkımız, sevdamız Zeytinburnu'dur" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ