Kemençe ve Horon ile başlayan gecede kürsüye ilk olarak Fatih Aydoğan çıktı. Tüm Giresunlu ve diğer illerimizin dernek başkanları ve yöneticileri, Kıymetli teşkilat mensuplarımız, Sevgili Giresunlular, sevgili Zeytinburnulular, Kıymetli basın, hanımefendiler, beyefendiler, Giresun buluşması gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Diyerek katılımcıları selamlayıp sözlerine başlayan Cumhur İttifakı 1.Sıra Meclis üyesi Adayı Fatih Aydoğan, Sözlerinin başında tek tek Giresun’un ilçelerini saydı ve ardından salona Zeytinburnu burada mı diye sordu. Salondan büyük alkış alan Aydoğan Gençlere Ömer Arsıoy’u Başkan yapmaya hazır mısınız dedi. Geçlerden Seni Zeytinburnu’nda Başkan yapacağız Arısoy cevabın alan Fatih Aydoğan bundan zaten şüphemiz yok dedi. Kendisini sadece Üç cümleyle tanıtan Meclis üyesi Adayı Fatih Aydoğan, Fatih Aydoğan Giresunludur. Fatih Aydoğan Zeytinburnu çocuğudur. Fatih Aydoğan gönül adamıdır dedi. 

Yeni dönemde inşallah Ömer Arısoy başkanımızla birlikte belediye meclisinde sizleri en güzel şekilde temsil edeceğimize hiç şüpheniz olmasın. Ömer başkanımız, belediyecilik hizmetleri konusunda yüksek tecrübeye sahip, devletimizin üst kademelerinde görevler almış çok nitelikli ve yetenekli bir yöneticidir. Zeytinburnu’nda 5 yıl belediye başkan danışmanlığı, 10 yıl belediye başkan yardımcılığı yapmıştır. Dile olay tam 15 yıl ilçemize hizmetleri olmuştur. Kendisi Zeytinburnu’muz için büyük bir şanstır. İnşallah bizlerde bu şansı değerlendirecek ve onu belediye başkanı seçerek Zeytinburnu’muzdaki hizmet çıtasını daha yukarıya taşımasını hep birlikte izleyeceğiz dedi.

Zeytinburnu İstanbullun gözbebeğidir. Giresun uşakları ve Zeytinburnulu hemşerilerimiz gözbebeğimiz Zeytinburnu’muzu emin ellere teslim edecektir. Bundan en ufak bir tereddüttüm bulunmamaktadır. Her zaman söylerim, Giresun insanı vefakârdır. Giresun insanı cefakârdır. Giresun insanı samimidir. Samimiyetle yaklaşanı, gözünün içine bakanı asla yarı yolda bırakmaz. Allah hemşerilerimizin yokluğunu göstermesin dedi. 

Meclis Üyesi Adayı Fatih Aydoğan’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Cumhur ittifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, sözlerinin başında görkemli karşılamalarından dolayı  Giresunlulara teşekkür etti.  Arısoy: İlçeyi, sadece 5 yıl için değil gelecek yüz yıl için planladık. Kentsel dönüşüm uygulamalarıyla birlikte otopark, yeşil alanlar, millet bahçesi, kıraathaneler ve iyi hazırlanmış projelerle Zeytinburnu’na başka bir görünüm kazandıracağız dedi. 

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, yeni dönemde hayata geçireceği projeleri Star’a anlattı. Zeytinburnu’nda temel belediyecilikte sorunların büyük kısmının çözüldüğü belirten Arısoy, “2004-2014 yılları arasında Zeytinburnu belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Bu dönemde kültürel ve sosyal belediyecilik alanında ciddi mesafe kat edildi. Sadece önümüzdeki beş yıl için değil gelecek yüzyıl için şehri planlamak zorundayız. Bütün adımlarımızı buna göre atmak zorundayız. Önümüzdeki dönemde ilçenin belediyecilik alanında öne çıkan sorunlarını ele alacağız. İnşallah kentsel dönüşüm uygulamaları ile birlikte otoparklı, çocuk oyun grupları, yeşil alanları millet bahçe ve kıraathaneleri ile iyi düzenlenmiş iyi çalışılmış projelerle Zeytinburnu’muz başka bir evreye geçecek” dedi. 

1999’da personel maaşlarını ödemekten, çöp toplamaktan ve temel belediyecilik hizmetlerini dahi yapmaktan aciz bir belediye devraldıklarını vurgulayan Arısoy, “Allah’a şükür tüm sokakları parke taşları ile kaplanmış, tüm sokakları temizlenen hatta yıkanan İstanbul’un en temiz ilçesi oldu. Yapılan araştırmada temizlik bakımından Zeytinburnu yüzde 85 oranında temiz bulundu. Burada bulunduğum ikinci ve üçüncü dönemde kültür alanında Zeytinburnu Türkiye’ye örnek olacak işler yaptı. Bilgi evi modelimiz, cami temizliği projelerimiz ve kültür sosyal faaliyetlerimiz örnek oldu.15 yıllık belediye idareciliği hem de toplu konut idaresinde konut sektörü ve kentsel dönüşüm uygulamalarından elde ettiğimiz tecrübe, bakanlık deneyimiyle Zeytinburnu’nda çıtayı daha da yükseltmemiz lazım” ifadelerini kullandı.  
Eğitimde kapasiteyi arttıracak yeni okullara ihtiyaç olduğunu kaydeden Arısoy, şuanda yıkılıp yeninden yapılan üç okul olduğunu söyledi. Bakanlık tarafından da iki okul inşaatı yapılacağını ve toplamda yeni 21 okul yapılacağını kaydeden Arsoy şunları söyledi; “Okul alanları belirlenerek 6 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 2 lise olmak üzere 21 yeni okul yapmayı planlıyoruz. Gözbebeğimiz çocuklarımızın daha temiz, sağlıklı tesislere kavuşturulması bizim en önemli önceliklerimizdir” diye konuştu. 

Zeytinburnu’nun tam orasında bir millet parkı yapılacağını kaydeden Arısoy, “Askeri lojmanların bulunduğu alana Millet bahçesi projesi ile 90 bin metrekare alan kamuya kazandırılacak. Askeri lojmanların yenisi Başakşehir’de inşa ediliyor. 2019 yılı içerisinde bunları yıkıp millet bahçesi ile millet camiini inşa edeceğiz. Caminin yanında da bir sosyal tesis ile taziye evi olacak. Ayrıca, bir zamanlar İstanbul sanayinin en önemli bölgelerinden biri sayılan Çırpıcı Çayırı’ndaki eski tekstil fabrikaları şehrimize millet bahçesi olarak hizmete açılacak. ‘Çırpıcı Millet Bahçesi’ projesi 51 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek” dedi. 

Gecede AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan, İffet Polat, AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Selami Delibalta’da birer konuşma yaptı. Gecenin sonunda Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’a Meclis Üyesi Adayı Fatih Aydoğan tarafından 53 Numaralı adı yazılı bir Giresun spor forması takdim edildi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL