Edirne Havsa Zeytinburnu Kültür ve Dayanışma Derneğinin kurucu Başkanı Cihan Kaba, Davetlileri selamlayarak konuşmasına başladı. Sivil toplum kuruluşları katılımcılığın, çoğulculuğun, beraberliğin, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olmuştur. STK’lar, Dinamik, çalışkan, demokratik toplumların duyarlıklarını dile getiren kuruluşlardır. Dernekler insanların demokratik sesi olacak, çokluğun sesi doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde iyi güzel başarılı çalışmalar yapacak, bölge insanlarımızın huzuru, mutluluğu için gece gündüz çalışacağız. Hemşerilerimizin maddi, manevi, sorunlarına en pratik, en uyumlu, en haklı, en demokratik şekilde çözüm arayacak yaşlıların, yalnızların, mazlumların, masumların, haklıların yanında olacak tüm insanlarımızı eşit görecek çalışmalarında, doğruluğun, haklılığın, dışına asla çıkmayacak, güzel olan her şeyin yanında olacağız. Zeytinburnu’nda yaşayan tüm insanlarımızın en yüksek değerde, en iyi kalitede, en çok huzurda, hayat yaşaması için elinden geleni yapacak hayalinde, arzusunda, iyilik, güzellik, haklılık, dürüstlük, huzur, sağlık, sevgi, yaşama ve yaşatma, paylaşma arzusu ile kurulmuş, olan Edirne Havsa Zeytinburnu kültür ve yardımlaşma Derneğimiz insanlarımız için hayırlara vesile olmasını, canı gönülden temenni ederim. Allah’ım doğruluktan ayrılmayan kullarından olmayı nasip etsin. Dedi. 

Kurucu Dernek Başkanın ardından Edirne Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Millet ittifakı Belediye Başkan Adayı Adil Emecan, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mikail Kabak birer selamlama konuşması yaptılar ve hizmete açılan Edirne Havsa Zeytinburnu Kültür ve Dayanışma Derneğinin hayırlı olması temennisinde bulundular. 

İlçe Başkanları, Meclis üyeleri, Meclis Üyesi Adayları, siyasiler, işadamları ve Edirne Havsalı Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış, mehteranın verdiği konser ve açılış kurdelesinin kesimiyle sona erdi. 

Edirne Havsa Zeytinburnu Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi: Başkan: Cihan Kaba, Başkan Yardımcıları: Engin Kaçar, Alper Genim, Şükrü Çoban,  Yönetim Kurulu Üyeleri: Üzeyir Çoban, Hasan Lisan, Hayrettin Armut, Ersin Ruşçuklu, Coşkun Ruşçuklu, Necdet Karaman, Hasan Bulamaç, Mustafa İnan, Mesut İğmen

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL