Ziyarette il sözü Zeytinburnu Pazarcılar Dernek Başkanı, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayı Selahattin Sert aldı. Sert konuşmasında, Kış yaz demeden gece yarısı sıcak yatağından kalkıp Zeytinburnu Halkına taze sebze meyve ulaştırmak için büyük çaba sarf eden çok değerli pazarcı esnafımız. Önümüzde çok kısa bir seçim süreci var. 31 Mart seçimlerinde AK Parti olarak zafer kazanacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur. Sizin sözüne sizlerin özüne güvenerek ben başkanlarıma söz verdim. İnşallah bu kutlu davada hep birlikte zafere ulaşacağız. Ben 10 aydır AK Parti ilçe yönetimindeyim. Bu süre içinde çok mücadele ettik. Siyaset yapmak çok kolay değil. Rabbim siyasetçilerin yar ve yardımcısı olsun. Evlere gidiyoruz çat kapı yapıyoruz, Bazen eşimle bazen kızımla bazen de arkadaşlarımla gittim. 

Muhtaç ihtiyaç sahibi insanların kapısını çalıyorsunuz. Onlar sizlerden bir umut bir çare bekliyorlar. Siyasetçi olarak Sizler onların derdine derman olmak bunun için mücadele vermek zorundasınız. Çok şükür biz onların hiç birini mağdur etmedik. Bu hükümet insanların dertlerine derman oluyor. Bu dav dertli inanlarla dertleniyor. Onun için kutlu dava diyoruz. Onun için bu bayrak yere düşmeli diyoruz. Bu hizmetlerin hepsi liderimiz cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oluyor. Şimdi sizlere sesleniyorum. İnşallah 31 Mart akşamı Cumhurbaşkanımızın bizlere emaneti Ömer Arısoy’u hep birlikte Başkan yapacağız. Bu yolda Siz Pazarcı Esnafımızdan gece gündüz çalışarak destek vermezi istiyorum dedi. 

Cumhur ittifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Sözlerine Pazarcılar Dernek Başkanı AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Sert’in Meclis üyeliği sıralamasına açıklık getirdi. Normalde Selahattin Beyin sırlaması Üç sırada daha yukardaydı fakat son dakikada Cumhur İttifakın Meclis üyeleri de bizim listede yer alınca kayma oldu.  Ama şunu çok net söyleyim. Mustafa Başkanı Meclise sokacağız. Biz daha çok meclis üyesi çıkaracağız. Selahattin Bakan Meclis Üyesi olsa da olmasa da o bizim yol arkadaşımız bunun çok net altını çiziyorum. Pazar yerlerinin modernleşmesi, kapalı Pazar alanları, Pazar tahtlarının devri gibi pazarcıların birçok sorunlarını arkadaşlarımızla ve sizlerle birlikte oturup yeniden konuşuruz sorunları birlikte çözeriz. Tanzim satış konusuna da açıklık getirmek istiyorum. Biliyorsunuz fiyatlara oldukça haksız bir yükseliş vardı. Bunun normale dönmesi için yapılan bir çalışmaydı birkaç ay sonra buna son verilecek. Pazarlar ve pazarcılar bu ilçenin gerçeği hiç bir Pazar yerine ve pazarcı esnafına dokunmayacağız. İnşallah kapalı otoparkalar yapacağız bu otoparkları bir gün sizlerde uygun görürseniz pazarcı esnafına tahsis edebiliriz dedi. Başkan Adayı Arısoy sözlerinin sonunda pazarcılar tam destek istedi ve desteği aldı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL