AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Zeytinburnu İstasyon Meydanı'nda binlerce vatandaş tarafından karşılandı. Ellerinde bayraklarla alanı dolduran kalabalık destek sloganları attı. Açık hava toplantısında Yıldırım'a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve İlçe Başkanı Selami Delibalta eşlik etti. Zeytinburnu'nda binlere hitap eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kendisi ve Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy için destek istedi. Yıldırım konuşmasında Zeytinburnu'nda ve tüm İstanbul'da hayata geçirmeyi planladığı projelerden bahsetti.

"Wi-Fi, E-spor, Green Box stüdyoları gibi projelerle gençlerimizin karşısında olacağız"

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, "Zeytinburnu'nda tekli eğitime geçeceğiz. Gençler için amatör sporları destekliyorduk. Bundan sonra inşallah İstanbul 4.0 anlayışına uygun olarak Wi-Fi, e-spor, green box stüdyoları gibi hizmetlerle gençlerimizin karşısında olacağız. Gençlerimizin aidiyetlerini güçlendirmek üzere Zeytinburnu Spor Stadyumumuzu inşallah İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Binali Yıldırım ile birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.

"İstanbul'a deniz altından 3 katlı bir tünel daha yapıyoruz"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım konuşmasında, "Marmaray'ın hemen yanına Avrasya Tüneli'ni yaptık. Avrasya Tüneli ile şimdi Marmaray'ı 4 dakikada geçiyorsunuz. Üçüncü köprünün üzerinde demir yolu da var. Şimdi sıkı durun. İstanbul'a deniz altından 3 katlı bir tünel daha yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

"5 yıl içerisinde raylı sistem uzunluğu 518 kilometreye çıkacak"

Yıldırım, "Yeni metro hatları açtıkça raylı sistemlerin miktarını arttırdıkça trafik daha da rahatlayacak. Gelecek 5 yıl içerisinde raylı sistem uzunluğu 170 kilometreden 518 kilometreye çıkacak. Demir yoluyla, metroyla taşınan yolcu miktarı toplamın yüzde 48'ine ulaşacak. Bir yerden bir yere gidenlerin yarısı trenle, metroyla, tramvayla gidecek. Diğer yarısı da deniz yolu ve kara yoluyla gidecek" şeklinde konuştu.

"Sen neredeysen metro orada olacak"

5 yıl içinde her iki kişiden birinin raylı sistem kullanacağını ifade eden Yıldırım, "Şuan da raylı sistem yüzde 18'de. Yüzde 20 bile değil. Yaklaşık 5 kişiden 1'i ancak kullanıyor. Bu 5 yıl içinde her iki kişiden birisi kullanacak. Sen neredeysen metro orada olacak. Evden çıkacaksınız 750 metre her tarafa gittiğinizde bir toplu taşıma durağına erişeceksiniz. Böylece İstanbul'un trafiği sürekli akar hale gelecek" dedi.

"Gebze'den Halkalı'ya 110 dakikada seyahat edeceksiniz"

Zeytinburnu'na bir müjdesi olduğunu dile getiren Yıldırım, "Tren hattımız, Gebze'den Halkalı'ya nihayet tamamlandı. 10 Mart'tan itibaren açılıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Artık Anadolu yakası, Avrupa yakası Marmaray'ın içinden geçerek kesintisiz olarak Gebze'den Halkalı'ya 110 dakikada seyahat edeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'dan Zeytinburnu'nda Suriyelilere çok net mesaj

Zeytinburnu Mitinginde konuşan AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Zeytinburnu'nda sektör buluşması kahvaltısında konuştu. Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy'un da katıldığı buluşmada Türkiye'de bulunan Suriyeliler ve güvenlik meselesine değinen Yıldırım "Kanunsuz iş yapanın kulağından tutar bu şehirden göndeririz. Güvenliğin her şeyin önünde olduğuna dikkat çeken Yıldırım, kimsenin insanımızın huzurunu bozmaya hakkı olmadığını vurguladı. Bu konuda taviz vermek niyetinde olmadıklarını belirten Yıldırım, şu şekilde konuştu: "Şartların oluşmasını beklemeyiz, kanunsuz iş yapanın kulağından tutar bu şehirden göndeririz. Ama bir yandan hükümetimiz bunların şartlarının iyileştirip, memleketlerine göndermek için bir program için çalışıyor. Biz gurbetçilerimiz var, yıllardır orada yaşıyorlar. Ne kadar iyi şartlarda olsalar da onlarla görüştüğümüz zaman ülkelerine dönmek için can atıyorlar. Bülbülü altın kafese koymuşlar, illete vatanım demiş. Bu insanlar gidecek ama burada hoş bir seda bırakmamız lazım. Bunların her biri döndüğünde bizim gönüllü elçimiz, kalacak olanlar da olabilir. Yani yük olmuyorsa, bu ülkeye bu topluma yük olmuyorsa yükünü alıyorsa o da mümkün. Lütfen empati yapın. Yerinden yurdundan edilenlerin sayısı 75 milyonu buldu. Bunlar vatansız. Türkiye'nin şu yaptığını dünyada yapan başka ülke yok. Biz aferin almak için yapmıyoruz. Biz inancımızın gereğini yapıyoruz. Bizim misafirlerimizin de ev sahiplerinin kurallarına uymak gibi bir durumu var. Haddi aşan olursa gereği yapılır. İstanbul’da yapacak çok işimiz var. Bütün bunları yapmak için önce durmak yok yola devam"

 “İstanbul’u hepinizin gurur duyacağı bir şehir yapacağız”

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Gazi meclisimize mütebessim bir çehre kazandıran Meclis Başkanımız Binali Yıldırım ile birlikteyiz. Ne mutlu bize ki; inşallah artık İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hünerini, mesaisini maharetini İstanbul’a vakfedecek. Bu bizim için de çok heyecan verici. Zeytinburnulu hemşerilerimize hizmet ederken tecrübelerinden faydalanacak kendisinin önderliğinde İstanbul’u hepinizin gurur duyacağı bir şehir yapacağız. İstanbul’da 4.0 ile dört dörtlük bir belediyeciliği hayata geçireceğiz” dedi.

“Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy, İstanbul’da Binali Yıldırım, emrinizdeyiz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım gerçekleştirdiği konuşmasında,  “İstanbul müjdelenmiş bir şehir. Peygamber efendimiz ne diyor? İstanbul bir gün fetih olunacak. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır. Onun askerleri ne güzel askerdir. O müjdeye mahsar olan kumandan Fatih Sultan Mehmet’tir. İstanbul’u süsleyen Mimar Sinan, düşman gemiler boğaza geldiğinde eliyle işaret edip ‘Geldikleri gibi gidecektir’ diyen ve İstanbul’u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1994’’te belediye başkanı olarak İstanbul’u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun kaldırdığı bayrağı devralmaya kalkan da, niyetlenen de şekilde görünen. Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy, İstanbul’da Binali Yıldırım, emrinizdeyiz” dedi. Konuşmasının ardından vatandaşlara karanfil atan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kafkas Türklerinin geleneksel kıyafetini giydi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL