Ada bazlı kentsel dönüşümü masaya yatıracaklarını söyleyen Adil Emecan, kentsel dönüşüm konusunda iddialı olduğunu ve bütün enerjisini bu işe vereceğini ifade etti. “Biz Zeytinburnu’na Zübeyde Hanım caddesinden Maltepe’nin sınırına kadar bütüncül bakacağız. Vatandaşımızın kentsel dönüşüm sıkıntıları için alana ihtiyaç var. Özellikle Maltepe’deki rezerv alanlardan kullanma yoluna gideceğiz” dedi.

Mağdurlara seslenen “Ben buraya (adaylığa) dualarla geliyorum” diyen Emecan, “5 yıl çabuk geçiyor. 5 yılın sonunda da ben dualarla anılmak istiyorum. Arkamdan beddua okunsun istemiyorum. Tam tersi Allah razı olsun densin istiyorum. Sizden kopuk sizden ayrı hiç bir şeyin altına imza atmam, size zarar verici hiç bir şeyi yapmam. Bunun size sözünü veriyorum” dedi. 

Maliyet yoğunluklu sorularla karşılaşan Emecan “Maliyeti minimize etmek için yanınızda olacağız. Biz bu işi çözeceksek beraber çözeceğiz, sizi müteahhit firmalarla asla baş başa bırakmayacağız.. Burada yılların ihmali var. Bunun müsebbibi biz değiliz. Ama diyorum ki bunca yıldır yapılamayan işi yapmak için kafamızı koyacağız, sizlerle beraber yapacağız.. Ben Zeytinburnu halkının Zeytinburnu’nda kalmasını istiyorum. Zeytinburnu’nun sefasını, cefasını çekenler sürsün” dedi.

Yazılı taahhüt isteyen bir mağdur hak sahibinin isteğine “ Ben imza atmaktan çekinmem, inanıyorum kendime. Elbette yazılı taahhüt veririm.” şeklinde yanıtladı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL