Arısoy, ziyaretlere İstanbul Mardinliler Sosyal Kültür Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinde başladı. Arısoy'a ziyarette AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu ve AK Parti Zeytinburnu ilçe teşkilatı eşlik etti. Mardinliler tarafından hoş sohbetle karşılanan Arısoy, konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı.

"Mardin, Zeytinburnu'na rengini veren önemli bir şehrimiz"

Zeytinburnu büyük ve huzurlu bir aile olarak gördüğünü dile getiren Arısoy, "Bu ahengi, bu huzuru hem Türkiye'nin dört bir yanından gelen dünyanın Makedonya'sından Orta Asya'sından gelen insanlarla burada uyumlu bir bütün içinde yaşıyoruz. Bundan da çok memnunuz. Mardin, Zeytinburnu'na rengini veren önemli bir şehrimizdir. İnşallah bu birlikteliği bir Nisan'dan itibaren burada bir bayrak yarışı titizliği içinde Zeytinburnu'muzun bulunduğu noktadan daha da yukarıya taşıyacak örnek bir belediyecilik, örnek bir şehir ortaya koyacak gayretin, çalışmanın içinde olacağımızı söylüyorum" dedi.
Arısoy'u Mardinli vatandaşlara tanıtan Babuşçu, "Ben Trabzonluyum ama kendimi Trabzonlu hissettiğim kadar Mardinli de hissedebildiğim zaman başarı yakalanabilir. Belediye başkan adayımız ne kadar

Rizeli ise o kadar Mardinlidir" dedi.

Mardinli vatandaşlara hitap eden Arısoy, "Zeytinburnu'nda 190 bin seçmen var. Bizim hepsine ayrı ayrı ulaşma imkan ve şansımız yok. Sizin üzerinizden bütün Zeytinburnu'na ulaşmak istiyoruz. 31 Mart'a kadar bizi nasıl gördüyseniz, bizimle ilgili şehadet edenlere inanıyorsanız her birinizin bizi anlatmasını rica ediyorum. Burası bir aile toplantısıdır. Hepinizden ayrı ayrı destek talep ediyorum. Bu desteğin arkamda olduğunu bu büyük kalabalıktan biliyorum" dedi.Arısoy, konuşmasının devamında vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Zeytinburnu'ndaki kentsel dönüşüm konusuyla ilgili soruları cevaplayan Arısoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim manifestosunda açıkladığı iki temel ilkeyi hatırlattı. Vatandaşların rıza ve mutabakatı sağlaması halinde belediye olarak elinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

"Mart ayı içerisinde Zeytinburnu'nda bir ferahlama hissedeceksiniz"

Zeytinburnu'ndaki Suriyeliler konusuyla ilgili konuşan Arısoy, "Allah nasip ederse burada bizim huzurumuzu, asayişimizi, güvenliğimizi tehdit edecek bir yabancının barınmasına izin vermeyeceğiz. İşine gelip giden sessiz sedasız insanlarımız başımızın tacıdır. Ben değerli hemşehrilerimin hangilerinden rahatsız olduklarını biliyorum. Mart ayı içerisinde Zeytinburnu'nda bir ferahlama hissedeceksiniz. Bunu devletin ilgili birimleriyle konuştum" dedi. Arısoy, ziyaretlerin ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek hasbıhal etti

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ