Cumhur İttifakının Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy, Teşkilat için tanışma ve kaynaşma toplantılarını bitirip sahaya indi. Güne Çırpıcı Mahallesi’nin esnafıyla kahvaltı yaparak başlayan Başkan Adayı Arısoy, Daha sonra Çırpıcı ve Veliefendi Mahallerinde esnaf ziyareti, vatandaşların evine de konu olan Başkan Adayı son olarak Şanlıurfalılar Derneğinde Kadınlarla bir araya geldi.

Zeytinburnu'nda seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yapan AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Şanlılurfalılar Derneğinde Kadınların sorularını yanıtlayan Arısoy, "Kağıt üzerinde planlayarak bir kentsel dönüşüm yapılamaz. İçinde yaşayanların, maliklerin rızası olmadan, kanunun aradığı bir rıza şartı var, onun sağlanmadığı bir kentsel dönüşüm başarılı olamıyor. Kentsel dönüşüm ancak yerinde dönüşüm mümkünse sağlanabilir.31 Mart 2019'a kadar benden gerçekleşemeyecek bir şey duymayacaksınız" şeklinde konuştu.

Arısoy, "Ben, kişi olarak bu kentsel dönüşüm meselesini bir kurtuluş meselesi, daha çok güzelleştirme, daha çok kentsel alanların üretilebildiği bir imkan olarak görüyorum. Bunu burada yaşayanlara bir dayatma olarak kullanmayacağımı şimdiden peşinen ilan ediyorum. Eğer ada bazlı mutabakat sağlanırsa, kanunun sağladığı çoğunluk sağlanırsa ben, belediye olarak bu projeleri hızlandırmak, geliştirmek, takip etmek üzere elimden gelen desteği vereceğimi ilan ediyorum. Bizden önce Telsiz’de, Çırpıcı’da birkaç yerde başlanmış projeler var. 1 Nisan’a kadar çözülmezse inşallah onları da çözmek bize nasip olacak dedi.

İlçedeki otopark sorununa da dikkat çeken Arısoy, "İstanbul'un ilk yeraltı otoparkı Zeytinburnu'nda yapılmıştı ama yetmiyor. Akşam aracı, 3-5 sokak ileri park edip evimize yürüyoruz. Otopark çok büyük bir ihtiyaç. Bunun da bir maliyeti var ama bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Yeşil alanların altı yeraltı otoparkı olarak değerlendirilebilir. Yıkılan yeniden yapılan okullarda otoparklar yapıldı. Bunu yapabiliriz. Bu, Zeytinburnu'nun gündemi olmaya devam edecek. Otopark meselesini çözmek zorundayız" diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL