O kocaman -beyaz-mavi renkli- güvercin amblemli tabela yıllardır orada idi… DSP’nin yüzde 20’yi aştığı seçimde de, yüzde 1’i gördüğü seçimlerden sonra da DSP İstanbul İl Başkanlığı Zeytinburnu’nda idi… Bazı harfleri tabeladan düşse, renkleri solsa da… Son dönemde sessiz sedasız bir adım atıldı…

Belki birçoğunuzun dikkatinden kaçtı; DSP İstanbul İl Başkanlığı bir süredir Şişli’ye taşındı; Darülaceze Caddesi Nergiz İş Merkezi’nde faaliyet gösteriyor. Okmeydanı Araştırma Hastanesi’ne çok yakın bir mekânda… Yaklaşık iki hafta önce o bölgeden gece geç saatlerde geçerken gördüğüm DSP’nin ışıklı tabelası sanki farklı bir mâna içeriyordu!

***

Şimdi… Yukarıdaki bilgileri neden verdim?

Şişli’nin nasıl bir anlamı var?

Şişli denilince akla gelen ilk siyasi kim; Mustafa Sarıgül… Şişli, bugünlerde, CHP’den istifasıyla yeniden gündeme gelen Mustafa Sarıgül’le en çok anılan bir ilçe… Sarıgül, 31 Mart 2019 seçimlerinde Şişli’den aday gösterilmeyeceğini kesin anladıktan sonra bastı istifayı! Şişli’den belediye başkan adayı olacağını da açıkladı, Mustafa Bey. Ama nasıl?

İki seçenek var; ya bağımsız aday olacak! Ya da bir siyasi partiden. Siyasi parti seçeneği de öyle çok fazla yok, Mustafa Sarıgül’ün!

Tüm işaretler Demokratik Sol Parti’yi (DSP) gösteriyor.

Peki, nasıl oldu da böyle oldu?

Sorunun cevabı ve de sırrı Şişli’ye asılan o ‘tabela’da!

Demedi deme İbrahim!

ADNAN ÖKSÜZ-MİLLİ GAZETE