‘TELSİZ MAHALLESİ’NDE KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAK İÇİN GELİYORUZ’

‘’Telsiz Mahallesine Bayan Eli Değecek’’ Sloganıyla yola çıkan Zeytinburnu Telsiz Mahallesi Muhtar Adayı Edanur Menteş ilçemizdeki STK Başkanlarını Akşam yemeğinde aynı masada buluşturdu. Belgradkapı Sosyal Tesislerindeki akşam yemeğine İlçemizdeki birçok sivil toplum kuruluşunu temsil eden Dernek Başkanları katıldı.  Kısaca kendini tanıtarak ve kendisine destek vermek amacıyla yemeğe katılan STK Başkanlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Telsiz Mahallesi Muhtar Adayı Edanur Menteş, Amacımız sıradan bir muhtar olmak değil. Onu herkes yapıyor. Biz 7/24 sokakta olacağız. Dertliyle dertleşeceğiz, onların derdine derman olacağız, ihtiyaç sahiplerinin Telsiz’deki sesi olacağız, Telsiz ’de hiçbir çocuk aç yatağa girmeyecek, hiçbir çocuk üşümeyecek, Hiçbir anne ağlamayacak, Engellilerin eli kolu ayağı alacağız, Yaşlıların evladı, Gençlerin kardeşi olacağız. Şiddet gören kadınların sesi olacağız. Şiddetin önündeki engelleri kaldırıp olanlara hukuki destek vereceğiz. Hayvan Dostlarımız için çok özel bir projeyi hayata geçireceğiz. Muhtarlıkta mesai dolduran değil Telsiz Mahallesi için proje üreten bir ekip olacağız. 31 Mart akşamına kadar Telsiz’de çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız. İnşallah Sizlerde yetki verirseniz Telsiz Mahallesi 1 Nisan sabahı hiç unutamayacağı bir bahara merhaba diyecek. Dedi.

35 YILLIK TELSİZ MUHTARI EDANUR İLE SOKAĞA İNİYOR

Yemeğin Onur Konuğu 35 Yıl Telsiz Mahallesine Muhtarlık yapan Necdet Akşahin’di. Edanur Menteş kızım benim Torunum yaşında. Medeni cesareti beni çok gururlandırdı. Menteş ailesini yıllardır tanıtım. Telsiz Mahallesinin mihenk taşlarındandırlar. Artık çok farklı bir çağdayız. Teknolije gençler daha hızlı ayak uyduruyor.  Bunun için gençlerin önün açmak ve onlara destek olmamız gerekiyor. Edanur Kızım beni aradı tecrübelerimden faydalanmak istediği ve yemeğe davet etti. Bende İnşallah 31 Mart akşamına kadar Edanur kızımla sokaklarda olacağım ve kendisini Telsiz’e muhtar yapacağız dedi. 

20’Yİ AŞKIN DERNEK BAŞKANINDAN EDANUR MENTEŞ’E TAM DESTEK

Telsiz Mahallesi Muhtar Adayı Edanur Menteş’e destek yemeğine, Meclis Üyesi Mahmut Şengül, Telsiz Mahallesi Muhtar Vekili Süleyman Çengel, ZEYDEF Başkan Vekili ve Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç, Çankırılar Dernek Başkanı Arif Şengül, Urfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, ROMDER Başkanı Mehmet Selçik, Bigalılar Dernek Başkanı İsmail Çetin, Trabzonlular Dernek Başkanı Ahmet Metin Hayıroğlu, Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya, Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, Batalgazi Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Kolay, MASTÖB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Balcı, Karabüklüler Dernek Başkanı Cahit Sezer, Balıkesirliler Dernek Başkanı Özgür Varlık, Bitlis Muş Sason Dernek Başkanı Abdülhamit Aksu, Başkan Yrd. Fetullah Taşkın, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır’ın eşi Esma Çakır, Gazeteciler Mehmet Alpay, Taylan Demirelli, Hüseyin Çetiner, Murat Ergün, Azalar; Şahin Ak, Ömer Coştu, Yusuf Ziya Duman, Şehmuz Doğanay, Elmas Algur, Dernek Başkanlarının eşleri, Menteş Ailesi ve çok sayıda davetli katıldı..

TELSİZ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI EDANUR MENTEŞ KİMDİR?

1996 yılında Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde Dünyaya gözlerini açan Edanur, Menteş ailesinin Dört  evladından en büyüğü. Aslen Malatyalı olan Edanur, İlköğrenimini Saniye Sezgin Elmas İlk Öğretim okulunda, Lise eğitimini ise Zeytinburnu Anadolu İmam hatip lisesinde tamamladı. Üniversite tahsiline Biruni Üniversitesi(Optisyenlik) Ön Lisans bölümünde başlayan Menteş, buradan mezun olduktan sonra Lisans eğitimi için İstanbul Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümüne başladı. İyi derece İngilizce eğitim alan Edanur Menteş hem eğitimine devam ederken bir taraftan da Eczacılık sektöründe iş hayatına atıldı. En büyük hayali 64 Yıldır ailesinin ikamet ettiği Telsiz Mahallesine muhtar olmak olan Edanur Menteş ‘’Telsiz Mahallesine Bayan Eli Değecek’’ sloganıyla 31 Mart seçimlerinde adaylığını açıkladı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL