‘ZEYTİNBURNU BENİM AİLEM, ZEYTİNBURNU HALKI BANA SAHİP ÇIKACAK’

Daha meslek hayatına ilk adımın atan genç bir avukat iken Zeytinburnu’nda Yerel Yönetimlerde ilçemize hizmet etme imkanı buldum. Zeytinburnu’nda nu dönem yapılan Havuzlar dışında neredeyse tüm projelerde Başkanımız Murat Aydın ile birlikte olduk. Ben sonuçta bürokrat bir Başkan Yardımcısıydım, seçilmiş Başkan Yardımcılarımız vardı. Onlara haksızlık etmemek için hiçbir zaman ön plana çıkmadım. Eğer bugünleri düşünmüş olsaydım belki farklı olurdu. Fakat inanın şunu Rahatlıkla söyleyebilirim, Benim Zeytinburnu’nda Belediye Başkanı olmak için bir projem kafamda olmadı, Taki Kültür Bakan Yardımcısıyken Sayın Cumhurbaşkanımız görevi bize tevdi edene kadar dedi. Zeytinburnu’nun çok iyi biliyorum burası benim ailem onun için Zeytinburnu Halkının bana sahip çıkacağından zerre şüphem yok dedi. 

‘BİLGİ BİRiKİMİ Mİ ZEYTİNBURNU İÇİN KULLANACAĞIM’

1993 yılından beri Zeytinburnu ilçesinde yaşıyorum. 2014'den sonra Müsteşar ve Kültür Bakan yardımcısı olarak Ankara'da iş için kalmış olsam da hiç bir zaman Zeytinburnu ilçesi Seyitnizam Mahallesindeki evimi taşımadım. Ankara'ya gitmem olaylara bakış açımı değiştirdi. Burada elde ettiğim dostlukları ve tecrübeleri hiç şüphe yok ki Zeytinburnu'nun gelişimi için kullanacağım. Amacım Zeytinburnu ilçesinin Murat Aydın ve ekibinin 20 yıldır yaptığı gelişim ve değişim sürecini daha da ileri taşımaktır" dedi. 

‘GÖÇMEN SORUNU, EĞİTİM, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TRAFİK ÖNCELİĞİMİZ’

Şuan ülkemizin genelinde olduğu gibi ilçemizde göçmen kardeşlerimizle ilgili bir sorun var. Suriyeli Kardeşlerimizi savaşın ortasında ölüme terk etmeyi nasıl düşünebilirdik. Ülkemiz onlara kucak açtı. Kaç yıldır misafirperverliğini de yapıyor. Misafirde misafirliğini bilecek. Özellikle ilçe genelinde suça karışmış, karışmayı düşünen ve ilçemizdeki huzuru asayişi bozma girişime bulunanlara kesinlikle tahammülüz olmaz. Ankara’da ziyaretimde İçişleri Bakan Yardımcımızla görüştüm. İBB Adayımız Binali Beyin dediği gibi bu ilçenin huzurun kaçırma girişimde bulunanı kulağından tutup dışarı atarız dedi.

‘5 YIL GİBİ BİR ZAMANDA TAM GÜN EĞİTİME GEÇECEĞİZ’

AK Parti Zeytinburnu belediye Başkan adayı Av. Ömer Arısoy, Eğitim benim en önceliğim olacak. Okulların yenilmesine devam edeceğiz. Yeni okulların yapılıp sınıf mevcutlarının azaltılması yönünde yapılacak tüm çalışmalara Yerel yönetim olarak destek vereceğiz. İnşallah hedefimiz Beş yıl gibi bir süre içinde Zeytinburnu’nda tam gün eğitime geçmek dedi.  

‘KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HALKIMIZLA BİRLİKTE ADIM ATACAĞIZ’

Arısoy, "Ben, kişi olarak bu kentsel dönüşüm meselesini bir kurtuluş meselesi, daha çok güzelleştirme, daha çok kentsel alanların üretilebildiği bir imkan olarak görüyorum. Bunu burada yaşayanlara bir dayatma olarak kullanmayacağımı şimdiden peşinen ilan ediyorum. Eğer ada bazlı mutabakat sağlanırsa, kanunun sağladığı çoğunluk sağlanırsa ben, belediye olarak bu projeleri hızlandırmak, geliştirmek, takip etmek üzere elimden gelen desteği vereceğimi ilan ediyorum" ifadelerini kullandı. İlçedeki otopark sorununa da dikkat çeken Arısoy, "İstanbul'un ilk yeraltı otoparkı Zeytinburnu'nda yapılmıştı ama yetmiyor. Akşam aracı, 3-5 sokak ileri park edip evimize yürüyoruz. Otopark çok büyük bir ihtiyaç. Bunun da bir maliyeti var ama bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Yeşil alanların altı yeraltı otoparkı olarak değerlendirilebilir. Yıkılan yeniden yapılan okullarda otoparklar yapıldı. Bunu yapabiliriz. Bu, Zeytinburnu'nun gündemi olmaya devam edecek. Otopark meselesini çözmek zorundayız" diye konuştu

 ‘AİLEME HAKSIZLIK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Ben Çok daha önce Zeytinburnu’ndan ayrılacaktım. Birkaç yerden daha teklif gelmişti. Başkanımız Murat Aydın izin vermedi. En son Başkandan habersiz TOKİ’den gelen teklife olumlu cevap verdim. Başkanımız duyunca yine tepki gösterdi fakat sonunda izin verdi ve Bürokrasiye geçtik. Önce TOKİ’de ardından Müsteşarlık ve Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunduk. Atama olarak Zeytinburnu’na geldiğimi kabul etmiyorum. Ben Zeytinburnu’nda hiç kopmadım ki. Eğer isteseydim Zeytinburnu’ndan gitmezdim veya kendi isteğimle istifa edip Başkan Aday Adayı olurdum. Kafamda hiçbir zaman böyle bir düşünce olmadı. Tama bize çok değerli Genel Başkanımızın verdiği bir görev. Bunun yanında Başkanın Damadı olayı. Burada hem bana hem aileme haksızlık yapıyorlar. Eşimle tanışmamam Belediye’ye girişimden çok önce. Murat Başkan ilde görevliyken bizde oraydık. Sürek berberdik. Ben Rize’de İstanbul’a okumak için gelmiş bekar biriydim. Başkanımız beni kendi ailesinden birisi olarak gördü bütün ailesiyle tanışırdı. Eşimle tanışmamızda bu şekilde oldu dedi.. Gazete sahipleri ile yapılan toplantı fotoğrafların çekimi ile son buldu. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL