Adaylığının açıklanmasının ardından kısa bir açıklama yapan Saadet Partisi Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Dr. Mikail Kabak, Kapitalizmin kentlerinde nesne konumuna düşen insanı, kendi medeniyet tasavvurumuzun şehir anlayışıyla yeniden özne konumuna getirmek için, Adaletle, emanet sorumluluğu taşıyarak, hakkaniyet ve liyakate dayalı bir yetki paylaşımıyla, ortak akılla ve maslahatı gözeten bir yönetim anlayışı için Teşkilatım ve Genel Başkanımızın teveccühü ile Zeytinburnu Belediye Başkanlığına aday gösterildim. Dostlarımın duasını bekler Cenab-ı Hakk'ın Nusretini niyaz ederim dedi. 

BAŞKAN ADAYI DR.MİKAİL KABAK KİMDİR?

Aslen Kayserili olup 1971 yılında Hollanda’da işçi bir ailenin 4. çocuğu olarak Rotterdam şehrinde Dünya’ya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamış, 1989 yılında Kayseri İmam-Hatip Lisesi, 1996 Yılında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümden mezun oldu. 2001 yılında ihtisasını tamamlayarak dâhiliye uzmanı oldu. Öte yandan sosyoloji lisans eğitimi aldı. Hekimlik mesleğine Haseki Devlet Hastanesinde başladıktan sonra 2000 yılından itibaren 10 yıl Zeytinburnu Avrasya Hospital’de Dâhiliye Uzmanı olarak çalıştı. Halen özel bir hastanede mesleğini icra etmektedir. Milli görüş partilerinde 1987 yılından beri aktif siyasetin içerisinde olup 2006 yılından beri SP İstanbul İl yönetim kurulu üyeliği yaparken Ağustos 2018 de Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanlığına getirilmiştir. Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulunmuş olup halen Temiz Toplum Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

SAADET PARTİSİ ADAYLARINI 27 OCAK’TA TANITACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara'da 27 Ocak'ta düzenlenecek tanıtım toplantısında, adayların tamamına yakınının açıklanacağını bildirdi. Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarını tebrik etti. Asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamları değerlendiren Karamollaoğlu, bu zamların vatandaşın beklentilerini karşılamadığını söyledi. Karamollaoğlu, Tank ve Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi konusuna da değinerek, bu kararın ülkenin ayağına kurşun sıkma etkisi yapacağını savundu. Ziraat Bankası'na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayan uygulamayı anımsatan Karamollaoğlu, bu çalışmanın ekonomi açısından olumlu bir sonuç vermeyeceği iddiasında bulundu. Karamollaoğlu, partisinin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinden aday olacak il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarından 70 ismin açıklandığını hatırlatarak, "Şu anda bu rakam 115'e çıktı. Çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse 27 Ocak'ta adaylarımızı tanıtmak için Ankara'da bir toplantımız olacak. O toplantıda adaylarımızın yüzde 95'ini, belki de yüzde 100'ünü tanıtma imkanına kavuşacağız." diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın başkanlığındaki Türk heyeti ile Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki Amerikan heyeti arasında yapılan görüşmeyi de değerlendiren Temel Karamollaoğlu, ABD'nin Suriye meselesine ilişkin kararını değiştirdiğini ve Suriye'den çıkamayacağını kaydetti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL