Bu ziyaretler kapsamında Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta ve Yönetimi MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Reşat Ok ve yönetimini ziyaret etti. MHP ilçe başkanı Reşat Ok misafirlerini kapıda samimi bir ortamda karşıladı. Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı A. Selami Delibalta yaptığı konuşmada şunları söyledi “İstanbul il başkanlığımızın talimatları gereği şu an eş zamanlı olarak 39 ilçe başkanlığımız MHP ilçe başkanlıklarına bu ziyareti yapıyorlar. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Zeytinburnu ilçe başkanı Sayın Reşat Ok ve yönetimi ziyaret ederek seçimde cumhur ittifakının ruhuna uygun olarak çalışacağımızı ifade etmek için bir araya geldik. Bizi samimi bir şekilde ağırlayan MHP ilçe başkanı Sayın Reşat Ok ve yönetim kurulu üyelerine kendim ve partim adına teşekkür ederim” dedi. 

MHP Zeytinburnu ilçe başkanı Reşat Ok ise şunları söyledi” Öncelikle Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Sayın A. Selami Delibalta ve yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. Genel başkanlarımızın yaptığı müzakereler sonucu İstanbul Büyükşehir ve 36 ilçede MHP olarak Ak Parti adaylarına destek vereceğiz. Ancak 39 ilçede Meclis üyelerimiz olacak. Zeytinburnu ilçesinde de MHP’li seçmenlerimize Büyükşehir ve ilçede Ak Parti adayına oy vermelerini söyleyeceğiz ve bunun için çalışacağız şeklinde konuştu. 

Basın mensuplarının, soru sorabilir miyiz veya siz bu konu ile alakalı bir açıklama yapacak mısınız sorusuna her iki Parti’nin ilçe başkanları il başkanlığımızdan aldığımız talimat gereği soru almayacağız ve şu aşamada açıklama yapmayacağız denildi. Bir saat süren karşılıklı toplantı hatıra fotoğraflarının çekimi ile son buldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL