Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 36 İstanbul ilçe adayını açıkladı. Beşiktaş’ta Serkan Toperi, Maltepe’de Ahmet Baykan ve Silivri’de Volkan Yılmaz ise MHP ile ortak aday olarak çıkarıldı. Bu üç aday dışında MHP İstanbul ilçelerinde aday çıkarmayacak. MHP Zeytinburnu'nda Yerel seçimde Meclis Üyesi listesiyle yarışacak...

 Aday tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı vurgusu yapan Erdoğan, Şunu da söylemem lazım Cumhur İttifakı'nda sayın Bahçeli ile birbirimizle olan dayanışmamız gayet başarılı bir şekilde yürüdü. İnanıyorum ki başarılı bir şekilde yürüyecektir. Bu seçimler çok çok anlamlı. Karşımızda Bahçeli'nin ifadesiyle bir 'Zillet ittifakı' var. Buna karşı Cumhur İttifakı'nın zaferi çok çok farklı olacaktır diyorum. Gerek şahsım, gerek partim, gerek milletim adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Öte yandan isminin açıklanmasının ardından sahneye gelerek konuşma yapan Binali Yıldırım da MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.Yıldırım, "Parti teşkilatıma, yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı'nın mimarlarından sayın Bahçeli ve çalışma arkadaşlarına destekleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Kaynak Yeniçağ: MHP'nin adaylarını Erdoğan açıkladı 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL