''İSTANBUL İÇİN EN BÜYÜK SİYASİ TEHDİT CHP'DİR''

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Binali Yıldırım'ın adını duyurdu. "Şimdi İstanbul yeni bir yol ayrımında, yeni bir tercih aşamasında. İnşallah İstanbul 31 Mart 2019 akşamı, kendisini sakinlerinin her yerde güldüğü bir şehir olarak geleceğe taşıyacak belediye başkanlarını seçecek. AK Parti olarak tüm benliğini İstanbul'a adamış adaylarla yola çıkacağız. İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti'nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. Sokakları çöpe gelmez, Haliç'i kokudan geçilmez. Biz İstanbul'a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk. 1994'te aldığımızda karşımızda öyle sahipsiz bırakılmış bir şehir vardı ki, yüreğimiz cız etti. Bu süreçte gördük ki, İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP'nin İstanbul'a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre yaklaştırmadı. CHP zihniyetinin 1994'ün bir adım ötesine geçemediğini görüyoruz. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında, ne de dünyada ne olup bittiği umurlarında. Varsa yoksa kendi partilerindeki koltuk mücadelesi. CHP bunlardan ibaret bir partidir. Her seçim döneminde kılıktan kılığa giriyorlar. Tek bir hedefleri var, AK Parti'nin önünü kesmek, şahsıma verebilecekleri her zararı vermek. Boşu boşuna uğraşıyorlar. Milletimiz bunları ciğerine kadar tanıyor. Milletimiz CHP'yi tek parti dönemindeki zulmünden tanır, inancına, kültürüne olan husumetinden tanır, ülkesini yurtdışına şikayet edip bu şekilde rant peşinde olmasından tanır. Millete hakaret eden yöneticilerinden, milletvekillerinden tanır. Milletimiz bunları, 26 milyon 330 bin kişinin oyuyla seçilen cumhurbaşkanını asmakla, zehirlemekle tehdit eden o bet sesinden tanır. CHP hangi kılığa girerse girsin milletimiz onu tanır ve hak ettiği yere yerleştirir. Çünkü bizim milletimizin hamuru adaletle yoğrulmuştur. Milletimiz bilir ki, ülkeyi veya İstanbul'u teslim etmek dikeni sulamaktır. Bu gerçekte karşısında en büyük sorumluluk AK Partililere düşüyor. Milletimizi dikeni sulamak zorunda bırakmamak için, AK Parti'ye gönül vermiş herkesle birlikte çok çalışmak zorundayız.

"EV EV DOLAŞIP GÖNÜLLERE GİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ"

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy ise "31 Mart 2019 Ak Parti Belediyeciliğinin evrende bir başlangıcı. Biz gönül belediyeciliği ile anlaşışı ile bütün Zeytinburnu'nu ev ev dolaşıp bu gönüllere girmeye çalışacağız. Zeytinburnu'ndan çıkmış biri olarak, Ankara'dan da edindiğim tecrübe ve heyecanla, yeni ruhla Zeytinburnuların, 'iyi ki Zeytinburnu'ndayım' diyebileceği bir şehri üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde şahsımı Zeytinburnu Belediye Başkan Adaylığına layık gören Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve desteklerini esirgemeyen AK Parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olmak duasıyla yola çıkıyoruz. Zeytinburnu'nun her bir mahallesine, yeşiline, mavisine, tarihine, ruhuna, sesine sahip çıkacak, insanlarımızın derdine kulak verecek, neşesine ortak olacağız. Dinleyerek, danışarak adım atacak, Zeytinburnu ailesi olarak ilçemize hep birlikte değer katacağız. Zeytinburnu'nun mimarı Murat Başkan'dan bayrağı devralacak olmanın heyecanını, yüklediği sorumluluk hissini, kendisiyle 20 yıldır yol kardeşi olmanın tecrübe, gurur ve güvenini taşıyorum. Allah, Zeytinburnu'nu daha güzel günlere ulaştırmayı nasip etsin.

Ömer Arısoy Kimdir?

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcılığı'na getirilen isimlerden biri olan Ömer Arısoy, 1974 yılında Rize'nin Çamlıhemşin ilinde doğdu. Ömer Arısoy babası Bilal Arısoy'u 2011 yılında kaybetmişti.İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna (İletişim Fakültesi) girdi ve üç yıl devam etti. 1992 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1997 yılında bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı.1999 – 2004 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, 2004 – 2014 tarihleri arasında Hukuk, Emlak-İstimlak, Kültür, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı ve İhale Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü, kültür yayınlarını yönetti.1999 – 2004 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, 2004 – 2014 tarihleri arasında Hukuk, Emlak-İstimlak, Kültür, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı ve İhale Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü, kültür yayınlarını yönetti.Ekim 2014 tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevine atandı ve 2016 yılının Eylül ayına kadar bu görevde bulundu. Bu tarihte Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ancak özel hayatına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL