İstanbul’un gecekondu semtini İstanbul’un en modern ilçelerinden biri haline getirdi. O hep ilklerin Belediye Başkanıydı.  Zeytinburnu'nda yaptığı Projelerle Türkiye'de ilklere imza atan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı oldu.. BİLGİ EVLERİ, AKDEM, MİLLET KIRAATHANESİ, KÜLTÜR VADİSİ, MİLLET BAHÇESİ gibi onlarca projeyle Türkiye’de örnek çalışmalara imza attı.  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞKAN AYDIN İÇİN ÖZEL AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul adaylarını açıkladığı toplantıda Beykoz’da çıkan bazı dedikodulara cevap verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanlığı için, 3 dönemdir Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yapan Murat Aydın’ın aday gösterildiğini açıkladı. AK Parti Beykoz Belediye başkan Adayı Murat Aydın’ın isminin anaons edilmesiyle çıkmış olduğu sahnede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir süre konuşması dikkatleri çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Murat Aydın ile konuştuktan sonra tekrar mikrofona gelerek açıklama yapmak zorunda kaldı. Erdoğan açıklamasında şunalrı söyledi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tabi burada bir açıklama yapmam lazım. Zeytinburnu'nda üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan Murat kardeşimizi biz Beykoz'a kaydırdık. Ve şimdi şöyle bir anlayış yayılıyor. "Ya bizim içimizde yok muydu?" Ne demek bizim içimizde? Bizim dışımızda var mı ya? Bizim görevimiz emaneti ehline vermektir. Başarılı üç dönem Zeytinburnu'nda şimdi de Beykoz'a verdik. Beykoz'da da biz Murat beye çok çok güveniyoruz.

''BEYKOZ'A 5 YILDA 15 YILLIK HİZMET SUNACAĞIZ''

AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Murat Aydın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güveni dolayısıyla çok teşekkür ettiğini belirterek, "20 yıldır Zeytinburnu'nda belediye başkanlığı yapıyorum. Zeytinburnu halkına müteşekkirim." diye konuştu. "Beykoz zaten İstanbul'un incisi. İstanbul'un en güzel yerlerinden. Babamın askerlik yaptığı yer. Annemin amcasının yaşadığı ve mezarının bulunduğu bir yer. Gençliğimde ve sonrasında çok gittiğim bir yer. İnşallah Beykozlu kardeşlerimizin desteğiyle onlara hizmet etme fırsatını bulacağız. Tecrübem yerel yönetimlerde 25 yıl. Ama belediye başkanı olarak 20 yıllık tecrübemi Beykoz'a hizmet için kullanacağım. Boğaz'ın ve İstanbul'un incisini, orada yaşayan insanları çok daha mutlu kılmak gayreti içerisinde olacağız. Şunu vaat ediyorum 5 yılda 15 yıllık hizmet sunacağız."

MURAT AYDIN KİMDİR?

1960'da Giresun Piraziz'da dünyaya gelen Murat Aydın, 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi'ni, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü'nde "Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları" tez konusu ileyüksek lisansından mezun oldu. 2004, 2009 ve 2014 Yerel Seçimleri'ni kazanarak, üç kere AK Parti'den olmak üzere dört kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yaptı.1985'den beri fotoğrafçılıkla ilgilenen Aydın, 2011 yılında "Yeryüzünden Portreler" ve 2018 yılında da "An'a Tanıklık" adlı sergilerini açtı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL