İlçe Divanı’nda Başkan Mikail Kabak, Teşkilat Başkanı Şenol Yurtseven, İlçe Sekreteri Levent Çotuk ve Gençlik Kolları Başkanı Sinan Akbulut yerlerini aldı. Divanın oluşmasını ardından Selamla konuşması için kürsüye ilk olarak İlçe Başkanı Dr. Mikail Kabak geldi. Yaklaşık bir ay önce gerçekleştirdiğimiz kongrede de ifade ettiğim gibi: Bizim her toplantımız ayrı bir değere sahiptir. Bu değer alınan kararlar ne olursa olsun bizzat toplantının kendisinden kaynaklanır. Çünkü bizim toplantılarımız dünyalık olanın konuşulduğu, çıkar hesaplarının yapıldığı toplantılar değildir dedi. Başkan Kabak sözlerini şöyle sürdürdü.

‘’Milli görüş; tevhit ve adalet duygusuna dayanan, Hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, Ahirette hesap vereceğini bilerek hareket eden görüşün adıdır. Bizim için ilimden maksat ameldir. Dünyadan maksat ahirettir. Siyasetten maksat tüm insanlığın dünya ve ahiret saadetidir. İşte bu bilinçle sorumluluğumuzu yeniden kuşanmak mecburiyetindeyiz. Biz ideallerimizden, yolumuzdan, davamızdan, sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Maddi gücümüz ve imkânlarımız sınırlı olsa da bizim davamız ve sevdamız dünyaya sığmayacak kadar büyüktür. Esasen biz kendimizi ahirete taşıyacak bir mücadele ortaya koyacağız. Ben de varım diyen herkesi harekete geçireceğiz. Kutuplaşmaya, ayrımcılığa, ötekileştirmeye son vermek için herkesi harekete geçireceğiz’’ dedi.

İlçe Başkanın ardından yeni yönetim kurulu üyeleri ve bazı mahalle Başkanları söz alarak kendilerini tanıttılar. Çok kısa bir süre içinde 12 Mahallede yapılanmasını tamamlayan Sadet Partisi’nin Zeytinburnu Teşkilat Başkanı Şenol Yurtseven kürsüye geldi ve Teşkilata seslendi. Zeytinburnu’nun da iki parti var bunun dışında bir seçenecek yok işte biz kime oy verelim diyenler için Zeytinburnu’nda bu adres Saadet Parti’dir diye Başkan Yurtseven çok zamanımız yok iki aylık bir süreç var önümüzde bu süreçte yerel seçimi Zeytinburnu’nda Saadet partisinin zaferiyle taçlandırmalıyız dedi.

Teşkilat Başkanın ardından kürsüye İl Başkanı Abdullah Sevim geldi. AK Parti’nin bu ülkeye verdiği zararı hiçbir siyasi parti bugüne kadar vermedi diye Sevim konuşmasında adeta AK Parti’yi topa tuttu. ‘’Siyasi ve iktisadi sömürüye dur demek için herkesi harekete geçireceğiz. Ahlaki yozlaşmaya ve kültür emperyalizmine karşı durmak için herkesi harekete geçireceğiz. Haksızlık ve adaletsizliğe, hukukun keyfileştirilmesine son vermek için herkesi harekete geçireceğiz. Rüşvete ve adam kayırmacılığa son vermek, kamu ihalelerinin zâdeganlara peşkeş çekilmesine dur demek, zümre saltanatına son vermek için herkesi harekete geçireceğiz. Bu ülkeyi tekbir partiye, partiyi tek bir insana mahkum ederek ortak aklı ortadan kaldıran anlayışa son vermek için herkesi harekete geçireceğiz. Kimden gelirse gelsin ve kimi hedef alırsa alsın zulmün her türlüsüne karşı durmak için herkesi harekete geçireceğiz. 16 yılda 14 defa eğitim sisteminin değiştiği bu ülkede eğitimsizlik ve cehalete karşı aydınlık bir ülke inşa etmek için herkesi harekete geçireceğiz. İthal tohum yasasıyla bu ülkenin tarımını bile İsrail'e mahkum eden anlayışa son vermek için herkesi harekete geçireceğiz. Bağdat'a ilk bomba düştüğünde bütçeye girecek 8.5 milyar dolar hesabıyla başladıkları 16 yıllık iktidarları süresince BOP sınırları içerisinde 12.8 milyon insanın ölmesi ya da yerinden yurdundan sökülüp atılmasına stratejik ortaklık yapanlara karşı tam bağımsız Türkiye demek için herkesi harekete geçireceğiz. Erbakan hocamın yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya hayalini gerçekleştirmek için herkesi harekete geçireceğiz. Kapitalizmin kentlerinde nesne olan insanı, kendi medeniyet tasavvurumuzun şehirlerinde yeniden özne konumuna getirmek için herkesi harekete geçireceğiz’’ dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL