CHP'de İzmir adayının kim olacağı sorusuna cevap aranırken, iki sürpriz isim gündeme geldi. CHP'de, İzmir için Özgür Özel ve İlhan Kesici isimleri konuşulmaya başlandı. Mustafa Sarıgül'ün Şişli ısrarı fayda vermeyecek. Sarıgül'e Eyüpsultan için son teklif yapıldığı öğrenildi.Üsküdar'da Mehmet Bekaroğlu, Beşiktaş'ta Aykut Erdoğdu, Adalar'da Erdem Gül, Zeytinburnu'nda Adil Emecan ve Esenyurt’ta Tonguç Çoban isimleri gündemde. 

ÖZGÜR ÖZEL NABIZ YOKLUYOR...

CHP kulislerinde Grup Başkanvekili Özgür Özel’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için nabız yokladığı ileri sürülürken, açıklanmayan bazı il ve ilçelere milletvekillerinin aday olmak istediği belirtiliyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise milletvekillerinin CHP'de olan belediye başkanlıklarında aday gösterilmesine sıcak bakmadığı öğrenildi.

İZMİR İLHAN KESİCİ VE ÖZGÜR ÖZEL ÖNE ÇIKIYOR...

İzmir’de Tunç Soyer ismine karşı İyi Parti’den Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun, “CHP’nin ittifakımız ve İzmir ortak adayı noktasında Türk milliyetçilerinin hassasiyetini gözeteceğini umuyorum. İzmir’de partimizin yüzde 12-13 oyu var ve tabanımızı Tunç Soyer ismine oy vermeye ikna etmek çok zor olur” sözlerinin ardından eski İstanbul milletvekili İlhan Kesici isminin gündeme geldiği konuşuluyor. Öte yandan CHP kulislerinde Grup Başkanvekili Özgür Özel’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için nabız yokladığı ileri sürüldü.

AHMET AKIN SÜRPRİZİ...

Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerinin içinden sadece Balıkesir örgütünün tepkisini azaltmak için adaylıktan geri çekilen Ahmet Akın’ı, kabul etmesi halinde seçilecek bir yerden belediye başkanlığına aday göstereceği söyleniyor. CHP’nin İstanbul’da yaptırdığı “belediye başkanları memnuniyeti”, “adayların tanınırlığı” ve “başkanların tanınırlığı” başlıklı üç ayrı anket sona erdi. Anket sonuçları Kılıçdaroğlu’na teslim edildi. Kılıçdaroğlu’nun anket sonuçlarını da değerlendireceği ve mevcut belediye başkanlıkları için adayları 16 Ocak’a kadar belirleyeceği öğrenildi. 

BEŞİKTAŞ'A AYKUT ERDOĞDU...

CHP'nin İstanbul 2. bölge milletvekillerinin aday belirlemek için bir toplantı yaptığı iddia edildi. Milletvekillerinin görüşmesinde Aykut Erdoğdu’nun Beşiktaş için nabız yokladığı ileri sürülerken, bazı milletvekillerinin de Erdoğdu’ya destek verdiği belirtildi.

ÜSKÜDAR İÇİN MEHMET BEKAROĞLU...

Öte yandan CHP liderinin, Üsküdar, Kağıthane, Beykoz ve Eyüpsultan gibi kazanma ihtimali olan ilçelerde oy artırılabileceği gerekçesiyle milletvekillerinin aday olmasına itiraz etmeyeceği ifade edildi. Üsküdar’da Mehmet Bekaroğlu ismi kulislerde konuşulurken, Beşiktaş için yeniden aday adayı olan Murat Hazinedar’ın, Ataşehir’den Battal İlgezdi’nin aday gösterilmesi halinde aynı şansın kendisine de verilmesini istediği konuşuluyor.

MUSTAFA SARIGÜL'E SON TEKLİF...

CHP’de en çok konuşulan ilçelerin başında gelen Şişli’de Mustafa Sarıgül’e, Kılıçdaroğlu’nun son kez Eyüpsultan belediye başkan adaylığını teklif edeceği, kabul etmemesi halinde aday gösterilmeyeceği belirtiliyor.

ADALAR'A ERDEM GÜL, HAYRI İNÖNÜ'YE YENİ FORMÜL...

Hayri İnönü isminin de yaşanan gerginlik nedeniyle düşük ihtimal olduğu söylenirken, Adalar için gazeteci Erdem Gül isminin de geçmesi nedeniyle İnönü için yeni bir formül arandığı öğrenildi.

ZEYTİNBURNU'NDA ADİL EMECAN...

Zeytinburnu’nda ise İstanbul 3. Bölge milletvekili Emine Gülizar Emecan’ın eşi Adil Emecan isminin öne çıktığı ancak parti tabanının tepkisinin ölçülmeye çalışıldığı belirtildi.

ESENYURT'TA TONGUÇ ÇOBAN, MERSİN'DE SERDAL KUYUCUOĞLU...

Esenyurt’ta Tonguç Çoban ismi kulislerde konuşulurken, Mersin’de Serdal Kuyucuoğlu isminin ağırlık kazandığı ifade ediliyor.

İNTERNET HABER