Hürriyet Gazetesi’nden Yalçın Bayar, BEYKOZ’da AK Parti Giresun Milletvekili Hasan Turan’ın ‘önerisiyle’, 3. döneme takılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın aday gösterilmesinin Kastamonuluların burukluğu ile karşılandığını; CHP ilçe başkanı Aydın Düzgün’ün aday adaylığını ilan ederken Murat Aydın’a karşı yarışmak istediğini açıkladığını yazdı. 

AK Parti Kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre, Kastamonuların Beykoz’da İş adamı ve KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen’i aday göstermek için Genel Merkeze büyük baskı yaptıklarını fakat Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın artık Beykoz Adaylığının kesinleştiği ve değişmeyeceği yönünde..

Eğer kesinleşirse Murat Aydın’a karşı Beykoz’da eski AK Partili Vekil rakip olacak. Kesin olmamakla birlikte MHP, AK Parti’de milletvekilliği yapan iki isimden birini belediye başkan adayı gösterecek.  MHP’nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Sabri Varan, 2001’de Gümüşhane AK Parti kurucu il başkanlığı yaptı ve 2002-2007 arasında da milletvekilli seçildi. Yozgat Belediye Başkanı olan Mehmet Erdemir ise, 2002’de AK Parti’den milletvekili oldu, 2005’de ise istifa etti. Erdemir, 1989-2002 arasında da Yozgat Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Muharrem Kaşıtoğlu ise, Önümüzdeki günlerde AK Parti’de daha önce siyaset yapan Muharrem Kaşıtoğlu’nun da MHP’den aday gösterilmesi bekleniyor. Kaşıtoğlu; 2009 yılında Beykoz Belediyesi meclis üyeliği, 2014-2017 yılında Belediye Başkan yardımcılığı yapmıştı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ