KADİR ÜNVER KİMDİR ?

Ünver, 1972 yılında Konya Bozkır ilçesinin Karacaardıç köyünde doğdu. Eğitim hayatımı Bozkır'da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul’a göç edip Zeytinburnu’na yerleşti. Uzun zaman çalıştığı özel işyerinden askerlik görevinden dolayı ayrıldı. Askerlik görevini yaptıktan sonra 1994 yılında evlendi. 1995 yılında Zeytinburnu 53 sokaktaki eski çalıştığı işyerini devralarak kendine ait ilk özel işletmesi BİRLİK DEMİR DOĞRAMA'yı  kurdu.Birlik Demir Doğrama, 20 yıldır Yeşiltepe Mahallesinde aynı adreste fasaliyet göstermektedir. Kadir Ünver sosyal hayatında STK'larla sürekli iç içe oldu. Bir çok STK'de aktif görev aldı. Ünver, Şuan Konya Bozkır Karacaardıç köyü derneği başkanlığını yürütmekte. Yeşiltepe Mahalllesi muhtar Adayı Kadir Ünver, 24 yıllık evli ve 2 çocuk babasıdır.

YEŞİLTEPE MAHALLESİ

Zeytinburnu'nun 13 Mahallesinden bir olan adının Yeşil olduğu fakat Yeşil alanını ve Parknın hiç olmadığı bir Mahalle. Nufüs yoğunuluğ olarak Zeytinburnu'nun 4.Büyük Mahallesi. Gündüz Hareketli 50 Bin nufüsü olan Yeşiltepenin yerleşik nufüsü ise 30 Bin. 
Yeşiltepe Mahallesinin 64 Sokağı 3 Camisi, 1 Bilgi Evi, 1 Okulu, 52 Seçmen Sandığı var. Okur Yazarlık oranın olarak Zeytinburnu Mahalleri arasında 4. sırada. Eğitimde başarı oranın olarak ise son sırada. 
Yeşiltepe Mahallesinde en çok Nufüsa sahip şehiler sırasyla Giresun, Konya, Mardin, Düyarbakır, Trabzon ve Ordu...

ÜNVER İLE YEŞİLTEPE YENİ BİR VİZYONA KAVUŞACAK 

Sizlerden Biriyim sloganı ile Adaylığını açıklayan Kadir Ünver araksına önce Zeytinburnuluları,Ardından Yeşilte Mahallesi sakinlerini ve Mahallede ikinci yoğunluğa sadip hemşerileri Konyalıları aldı. Mahalenin dertleri ile dertleceğinin yaşlılar ce çocuklar olmazsa olmaz önceliği olacağını, Muhtarlığı sadece bir adres olarak değil hizmet vermek için 7/24 Yeşiltepelilerin emrine açacağının altını çizdi. 
Muhtar Adayı Kadir Ünver, Mahallenin eksiklerini bir bir tespit edeceğim. Hem listesini oluşturacağım aza adayı listemle hem de seçim ekibimle mahallemin her zaman içerisinde olacağım. Bir bir kapılarını çalarak ekibimi ve kendimi anlatacağım. Yeşiltepe mahallesi halkının sevgisi ve güveni bana aday olma cesareti ve gücünü veriyor. İnşallah bunu muhtar olduğum zaman onlar için hizmete dönüştüreceğim.
Önemli, olan vatandaşa hizmet etmek olduğuna göre, ben şununla ben bununla çalışamam demenin bir anlamı yoktur. Siyaset yapanların böyle bir şey söyleme hakkı da yoktur. Allah’ın izni ve Yeşiltepe Mahallesi sakinlerinin teveccühü ile muhtar olduğum taktirde tek hedefim mahalleme hizmet etmektir dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL