Zeytinburnu’nun en köklü ailelerinden birinin 3.Kuşak ferdi olan MHP Zeytinburnu Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Çiftci, Zeytinburnu’nda yetişmiş ve 25 yıldır Zeytinburnu’nda İnşaat sektöründe hizmet veren Kentsel Dönüşüm konusunda uzmanlaşmış, 15 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir çok projesine imza atmış Zeytinburnu Sevdalısı bir isim.

Zeytinburnu’nu Zeytinburnuların yönetilebileceği düşüncesiyle yola çıkan Mehmet Çiftci , Zeytinburnu halkının neye ihtiyacı olduğunu bilen bunları karşılayabilecek bilgi ve donanıma sahip, bugüne kadar gerek kişiliği gerekse işletmeciliği temiz gelmiş başarılı ve istikrarlı bir İşadamıdır.

Aday adaylığı dilekçesini MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok’a teslim eden Mehmet Çiftçi Zeytinburnu Haber Gazetesi’ne kısa bir açıklama yaptı. Memleketimin her köşesi olduğu gibi Zeytinburnu’muzda Milli duruşa milli projelere, milli hamlelere milli devrimlere susamış. 31 Mart 2019 gecesi Üç Hilali Zeytinburnu burçlarında dalgalandırmak adına bin yıldır İslam'ın silahtarlığını yapan bu kutlu milleti hak ettiği yere taşıma davasında hoş bir seda bırakabilme ümidiyle el ele kurulan dev halkanın sizler gibi bende Zeytinburnu’nda bir neferi oldum. 

Duygu ve düşüncelerimiz böyle şekillendi, heyecanımız sizlerle perçinlendi, şiarımız budur, yolumuz Allah'ın izniyle uzun ve kutludur" diyen Çiftçi, "Tüm halkımızla birlikte yürek yüreğe, el ele, gönül göııüle yaşanılabilir bir Zeytinburnu için, hizmete susamış, hiçbir avrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet üretebilen bir Zeytinburnu için, gönüllere taht kurabilen Zeytinburnu için, Belediye Başkan Adaylığına talip oldum. 

Eğer Genel merkezimiz uygun görür ve Zeytinburnu Halkıda olur verirse Aşımız kazandığımız, sokaklarında büyüdüğümüz Zeytinburnu’muza nefesimizin son damlasına kadar hiçbir mesai kavramı gözetmeden gece gündüz koşturacağız dedi. 

MEHMET ÇİFTÇİ KİMDİR? 

1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi, 1940 yılından beri de Zeytinburnu'nda kök salmış İzmir kökenli bir ailenin çocuğu olan Mehmet Çiftçi, evli ve 3 çocuk babasıdır. Öğrenim hayatını İstanbul'da tamamlayan Çiftçi 1992 yılında vatani görevini layıkıyla yaptı. 1992-1995 yılları arasında inşaat sektöründe ciddi projelerde kendini ispatlayıp tecrübe edindikten sonra 1995 yılında Zeytinburnu'nda kurmuş olduğu İnşaat Şirketiyle halen faaliyetlerine gerek kamu sektöründe gerekse özel sektörde devam etmektedir.

Mehmet Çiftçi , İnşaat ve Kentsel Dönüşüm konularında uzmanlaşmış, Belediyecilik konusunda da 13 yıldır İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne vermiş olduğu başarılı ve istikrarlı hizmetlerinden dolayı ciddi bir Belediyecilik bilgi ve tecrübesine sahip olmuş başarılı biri işadamıdır

2004 yılına kadar Ülkü Ocaklarında çeşitli görevler aldıktan sonra Zeytinburnu Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş, gerek sahada gerekse merkezde siyasi çalışmalarını yapmıştır. 
Lideri Doktor Bahçeli’nin ; 'Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben' sözlerini kendine şiar edinen Mehmet Çiftçi, Zeytinburnu'na, Zeytinburnu halkına ve Davasına canı gönülden hizmet etmek için Aday Adaylığını açıkladı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL