Zeytinburnu’nun mahallerinin tozunu yutan Aydın Zeytinburnu’nu Zeytinburnulular yönetsin sloganıyla yola çıktı. MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Reşat OK, dosyayı teslim aldıktan sonra Akın Aydın’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.  Gazetemize kısa bir açıklama yapan Akın Aydın, Ben Zeytinburnu’nda büyüdüm, Zeytinburnu’nda okudum, Zeytinburnu’nda evlendim ve iş hayatına atıldım. Hiç biz zaman amacım makam mevki olmadım. Tek derdim İlçemizi buranın tozunu yutumu gerçek bir Zeytinburnulu yönetsin. Rabbim nasip etti yola çıktık. İnşallah Genel Başkanım uygun görürse Zeyinburnulularda destek verirse biz varız. 

Eğer Zeytinburnu Burçlarına Üç Hilali dikersek, ilk işimiz, Mültecileri zamana yayarak ülkelerine dönmelerinin sağlanması ve kayıt altına alınmaları, açmış oldukları işletmelerin sıkı denetimlerle kontrol edilmesini saylayacağız. 

Kentsel Dönüşüm adı altında Rant; Kentsel dönüşümün ada bazında yapılmasını sağlamak ve ilçemizde bulunan müteahhitlere  konsorsuyum kurdurarak bu dönüşümlerin ilçe firmalarına yaptırılması. Kapalı otoparkları olan projelerin özendirilmesi için ilk adımı atacağız. 

Yeşil alanların Özel Eğitim vakıflara bedelsiz verilmesi; ilçemiz belediyesi uktesinde bulunan birçok yeşil alan bedelsiz olarak vakıflara tahsis edilmiştir. Bunları tekrardan ilçemize kazandırmak ve yeşil alan olarak halkımızın nefes alabileceği sosyal donatı alanları haline getirmek için gayret sarfedeceğiz. 

Küçük Sanayi sitelerinde esnafımıza sahip çıkacağız. Bu sanayi siteleri yıkılarak konut ve ticari alanlar yapılmak istenmektedir. Bu yanlış bir uygulamadır, bu esnafımız yıllardır bu ilçede oturuyor ve buralarda ticari faaliyetler de bulunuyorlar. Vatandaşımızı zorla ilçe dışına atamazsınız . Bu siteleri modern bir görünüme sahip yapılar içerisine alarak faaliyetlerini sürdürmelerine izin vereceğiz. Şunun da altını çizmek istiyorum. Bir ilçede Herşey Rezidance  ve Awm mantığıyla yürümez dedi. 

AKIN AYDIN KİMDİR?

Akın Aydın, 1949 yılında Trabzon İlinin, Sürmene ilçesinden; İstanbul ilinin, Zeytinburnu ilçesine Göç eden bir ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olarak 02-08-1977 tarihinde Zeytinburnu İstanbul’da doğmuştur. Zeytinburnu Ziya Gökalp ilköğretim okulundan sonra, Ortaokulu o yıllarda Topkapı’da bulunan Tercüman Kolejinde devam etmiştir. İstek Vakfı Bilge Kağan Lisesinden mezun olmuştur. Sırası ile; Gökalp mah.39 sok/ Telsiz mah. 109 sok/Gökalp mah. 47 sok ve 58. Bulvar caddesinde ikamet etmiştir.

Eğitimine Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisat Fakültesinde devam etmiştir. 2001 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Merkezi Zeytinburnu 58. Bulvar caddesinde bulunan  Aile şirketleri (D.C.K Cam mozaikleri ) şirketinde çalışmaya başlamış olan aydın 2007 yılı itibariyle Özel çalışmaya devam etmiştir.2007-2009 yılları arasında ( Ademsan Alüminyum’da) Pazarlama müdürlüğü 2009-2011 yılları arasında Yeşil Holding iştiraklerinden ( SRM Gayrimenkul hizmetleri ) Genel Müdür ve Şatış Pazarlama CEO’su olarak görev yapmış 

2011-2015 yılları arasında Türkiye’mizin öncü ve lider Kuruluşlarından HAZNEDAR REFRAKTER’de sırası ile;  Satın Alama - İdari İşler ve Personel müdürlüğü yapmıştır.
Aydın, özel sektörde ki çalışmalarının yanı sıra aktif olarak (Dede ve Baba mesleği ) Müteahhitliğe’de devam etmektedir. Bunun yanı sıra Reklam ve Gıda alanında faaliyetlerini sürdüren iki şirketinde sahibidir.
Siyasi çalışmalarını desteklemek ve geniş kitlelere bilgi aktarımını sağlamak amacıyla yerel yayın yapan KANAL 34’te ‘’GÜNDEM ÖZEL ‘’ isimli televizyon programını 15 günde bir hazırlamakta ve sunmaktadır.
Zeytinburnu Tüm Trabzonlular Derneği, Tercuman Lisesi Mezunlar Derneği, Bilge Kağan Lisesi Mezunlar Derneği, TÜSMOD VE Greenpeace nin aktif üyeleri arasında yer almaktadır.
Ortaokul yıllarında Ülkü ocakları ile tanışmasının ardından MHP’ye gönül veren Aydın okul hayatı boyunca ocakların içerisinde yer almıştır. İş hayatı sürecinde siyaseti yakından takip eden, MHP ile ilişkilerini sürdüren Aydın 2011 yılında tekrardan aktif olarak Zeytinburnu MHP ilçe Teşkilatı yönetim kurulunda çalışmaya başlamıştır. Gençlik yıllarında gönül verdiği MHP’ den 1 KASIM 2015 Genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden Millet Vekili adayı olmuştur. Aydın; Evli ve iki Erkek Evlat sahibidir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL