Zeytinburnu Dernekler Federasyonu çatısı altında başarılı çalışmalara imza atan AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır yeniden Meclis Üyesi olmak için başvuru yaptı. Oldukça zor olan çalışmaların üstesinde gelen ve ortaya koyduğu kucaklayıcı misyonla Doğu Batı, Kuzey Güney sentezini oldukça başarılı bir şekilde yaparak birçok derneği ZEYDEF Çatısı altına toplayan Genel Başkanı Mehmet Çakır siyasette de adından ortaya koyduğu çalışmalarda söz ettirmek istiyor.

Geçen Dönem AK Parti’den Meclise doğrudan giremeyen fakat sandalye boşlaması sonucu Meclis Çatısı altına giren İşadamı Mehmet Çakır bu dönem doğrudan Meclis girmek istiyor. İş Dünyasındaki Başarısının yanında aynı zamanda Sinoplular Dernek Başkanlığı görevini de yürüten Çakır Zeytinburnu hatta İstanbul’da Sinopluların en güçlü seslerinden biri..

Kurulduğu günden bugüne AK Parti çatısı altında çeşitli kademelerde görev yapan Mehmet Çakır, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023 vizyonuna yerelden katkı sağlamak için üzerimize düşeni olduğu gibi bugün ve yarında yapmaya hazırız dedi.

Son 20 Yılda AK Parti Hükümetleri hem yerelde hem genelde ülkemize ve İlçemize altın bir çağ yaşatmıştır. Bir Dönem gecekondu semti olarak anılan Zeytinburnu AK Belediyecilik vizyonu ve 20 yıldır İlçemiz yöneten Değerli Belediye Başkanımız Murat Aydın ve ekibinin başarılı projeleriyle İstanbul’un en modern ilçelerinden biri haline gelmiştir. Tüm bu başarılı çalışmaların sürmesi adına inşallah 31 Mart yerel seçimlerinde Zeytinburnu’nda AK Belediyecilik devam edecektir dedi.

MEHMET ÇAKIR KİMDİR?

İşadamı Mehmet Çakır, 1981 Sinop ili Dikmen ilçesi Çanakçı köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladı. Halen açık öğretimde okumaktadır. 1996 yılında İstanbul Zeytinburnu’na ailesi ile taşındı. 2003 yılında Detay Alçı Dekorasyon firmasını kurdu. İş Hayatına 2010 Yılı Detay İnşaat Müteahhit olarak devam etmektedir. SİNDEF'in iki dönemdir Yönetim Kurulu üyesi, Zeytinburnu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı, Karadeniz Sivil Toplum kuruluşları Konfederasyonu Delegesi, Türkiye Sivil Kuruluşları Konfederasyonu Delegesi, Gerze Yenikent derneği yönetim kurulu üyeliği, Zeytinburnu Sinoplulular derneği yönetim kurulunda Başkanı görevini yürütmektedir. Bir dönem Telsiz Mahallesi’nde Ak Parti mahalle başkanlığı görevini yürüten Mehmet Çakır Evli ve bir çocuk babasıdır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL