Samsunluları Zeytinburnu’nda tek çatı altında toplayan, Tüm Samsunlular Derneğinin kurucu başkanı Davut Genç, AK Parti’den Zeytinburnu Meclis Üyesi olmak için hemşerilerinin desteğinin alarak başvurusun yaptı. Yıllardır hem işadamlığı vasfı, hem STK Başkanlığı, hem de Pazarcılık sektöründe Zeytinburnu Halkı ile iç içe olan Davut Genç, AK Partili yöneticilerimiz uygun görürse hemşerilerimin desteğiyle Meclis Üyeliğine talibim. Ülkemizin kaderini değiştiren 20 yılda ülkemizi genelde ilçemizi yerelde çağ atlatan bir siyasi hareketin bir ferdi olarak böylesine bir görev bana layık görülürse Zeytinburnulu ve Samsunlu hemşerilerimizin Zeytinburnu Meclisinde sesi olmak istiyorum.

Uzun yıllardır bu davanın bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu her platformda hizmet etmek içni büyük gayret gösterdiğimiz, davamızın partisi olan, Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyan Partimiz Ak Parti'den Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Bugün çekinmeden medeni cesaretle bir genç olarak aday adaylığı başvurumuzu yapabiliyorsak bu Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bize verdiği güç sayesindedir. AK Parti belediyeleri halkın belediyeleridir. Bende bu halkın belediyelerinde hizmet etmek ve İlçemiz Zeytinburnu’nu daha iyi yerlere taşınmasına katkıda bulunmak için aday adaylığı başvurumu yaptım. Tüm Zeytinburnuluların destek ve duasını bekliyorum. Rabbim nasip ederse Zeytinburnu’muz ile ilgili çok güzel projelere imza atacağız. Ayrım yapmadan elimizden gelenin en iyisiyle her kesime hizmet edeceğiz. "

Davut Genç KİMDİR?

İstanbul Tüm Samsunlular Derneğinin Başkanı, başarılı işadamı Davut Genç AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. Zeytinburnu’ndaki Tüm Samsunluları temsil etmek ve herkese eşit hizmet götürmek için yola çıkan Davut Genç, görkemli bir açılış ile Samsunluları Zeytinburnu’nda gözde mekana kavuşturmuştu.

Babası 1950 Yılında Samsun’dan göçerek İstanbul Zeytinburnu’na yerleşti. Davut Genç, 1976 Yılında Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde doğdu. Eğitim Hayatının ardından 1999 Yılında Genç Gıda Oto Turizm ve Sanayii Şirketini kurdu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Davut Genç bir süre sonra Reyda Gelinliği kurdu. Genç olarak Bayrampaşa Halinde Genç Tarım Ürünleri kurarak ihracat ve ithalat yapmaya başladı.

Bir çok STK’da aktif görev üstlenen yapan Davut Genç halen ZEYDEF (Zeytinburnu Dernekler Federayonu) Genel Başkan Yardımcısı, Zeytinburnu Tüm Samsunlular Derneğinin Başkanı, Pazarcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Telsiz Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Bayrampaşa Hal Yönetim Kurulu Üyesi, Fenerbahçespor Kongre Üyesi'dir. Bir dönem AK Parti Telsiz Mahalle Başkan Yrd ve Mali İşler Birim Başkanı görevlerini yürüten İşadamı Davut Genç, Evli ve Dört Çocuk Babasıdır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL