Diyarbakırlı işadamı, Derneğinin Başkanlık görevini yürüttüğü sürede Diyarbakırlılar Derneğinin mülkünün alınması için hemşeriyle birlikte büyük gayret gösteren ve Derneği kalıcı bir mekana kavuşturan AK Parti Meclis üyesi Emin Yüce 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden bu görevi devam ettirmek için dosyasını ilçe başkanlığına teslim etti. 

Dosyasını teslim ettikten sonra Zeytinburnu Haber Gazetesine kısa bir açıklama yapan AK Parti Meclis üyesi ve işadamı Emin Yüce, Yaklaşık Beş yıldır Meclis Üyesi olarak Zeytinburnu’nda hemşerilerimize hizmet etmenin gayreti içinde olduk. Rabbim utandırmadı elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalıştık. İnşallah bu görevimizi bir dönem daha devam ettirmek için Hemşerilerimin desteğiyle dosyamızı ilçe Başkanlığımıza teslim ettik. 

Tabii AK Parti iktidarında Türkiye’de ne hizmetler yapıldığını sizler çok daha iyi biliyorsunuz. İstikrarın sürmesi, için, Zeytinburnu’muzun gelişmesi için Ak Partinin iktidarına ihtiyacımız var. Benim hedefim hiç bir zaman mevki makam değil amacım sadece millete, hemşerilerimize bu çatı altında hizmet, dolayısıyla günümün çoğunluğu hemşehrilerim’le iç içe geçiyor. Sorunlarını çok iyi anlıyorum, halka hizmet hakka hizmet diyerek halkımıza hizmet için buradayız. Durmak yok yola hep birlikte devam diyorum dedi.

Emin Yüce KİMDİR?

1977 yılında Diyarbakır Çermik Bahçe Köyü'nde doğdu.1992 yılından beri Zeytinburnu'nda ikamet etmektedir. Tekstil üretim, imalat sektöründe faaliyet göstermektedir. Bir Dönem Diyarbakır Çermik Dernek Başkanlığını yürüttü şuan aynı dernek Başkan Vekili olarak görevine devam ediyor. 2014 Yerel Seçimlerde Zeytinburnu AK Parti Meclis Üyesi seçilen Emin Yüce evli 2 çocuk babasıdır.
Diyarbakırlı işadamlarından Mahmut Yeşilbudak AK Parti’den Meclis Üyesi olmak için Dosyasını Emin Yüce ile birlikte sürenin dolmasına saatler kala ilçe Başkanlığına teslim etti. Diyarbakırlılar Derneğinin destek verdiği diğer bir isim olan Mahmut Yeşilbudak’ta dosyasını teslim ettikten sonra Gazetemize kısa bir açıklama yaptı. Hemşerilerime ve Derneğimize bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Meclis Üyesi olarak Hemşerilerimize elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Onların Zeytinburnu Meclisindeki sesi olacağız. Onların dertleriyle dertleneceğiz onların sıkıntılarına çözüm üretme için çapa içeride olacağız dedi.

Mahmut Yeşilbudak KİMDİR?

1993 yılında İstanbul’da doğan ve 1993’ten beri Zeytinburnu’nda ikamet eden Mahmut Yeşilbudak aslen Diyarbakır Çüngüşlüdür. İlköğretimi Faruk Timurtaş, Liseyi Zühtü Kurtulmuş Lisesinde tamamladıktan sonra, lisansını Karabük Üniversitesi raylı sistemler mühendisliği bölümünde onur öğrencisi olarak tamamladı. Mahmut Yeşilbudak, 2016-2017 dönemi yönetim kurulunda görev aldığı Karabük Üniversitesi raylı sistemler kulübünde birçok başarılara imza atarak UGP (ulusal gençlik parlamentosu)’de Türkiye’de yılın öğrenci topluluğuna layık görüldü. HâlihazırdaDinamik elektrik bakım onarım şirketinde proje yöneticisi olarak ülkemize hizmet etmektedir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL