Milli Görüş'ün kurucu lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan 'Yeniden Refah Partisi' adıyla bir parti kurduklarını duyurdu. Ankara'da Hacı Bayram Camisi'nde cuma namazı kılıp ardından Hacı Bayram-ı Veli Türbesi'ni ziyaret eden Erbakan, gazetecilere yaptığı açıklamada "Artık vakit tamam, vakti geldi" demek için toplandıklarını söyledi.

'EKSİK YAPILANLARI NİHAYETE ERDİRMEK İÇİN GELİYORUZ'

Erbakan, "Yıllardır özlemle, heyecanla beklenen Yeniden Refah Partimizi bugün resmen kurduğumuzun müjdesini veriyorum. Yeni parti, stratejisini belirledi: AK Partililere 'Türkiye'yi Tayyip Erdoğan'dan sonra Fatih Erbakan yönetecek' deyin. 'Yeniden Refah Partisi'nin hayırlı olması temennisinde bulunan Erbakan, milletin büyük ilgisine, teveccühüne layık olacaklarını belirtti. Partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na teslim edileceğini ifade eden Erbakan, yılların özleminin dindirileceğini söyledi. Yeniden Refah Partisi olarak bizler, kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz" diyen Erbakan, şöyle devam etti: Bizler, bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek, yapılan hizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için geliyoruz. Yine bununla birlikte yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür edeceğiz, takdir ve tebrik edeceğiz, eksikleri tamamlayacağız, yanlışları da davamıza, istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz. Bugün İslam alemi, Türk milleti için tarihi bir adım attıklarını dile getiren Erbakan, bu adımın bir dönüm noktası olarak tarihte yer alacağını söyledi.

ALTERNATİFSİZLİK DÖNEMİNİN SONA ERDİĞİNİN MÜJDESİNİ VERİYORUZ'

Partinin Kurucular Kurulu üyelerine teşekkür eden Erbakan, şunları söyledi:"Bugün milletimize Yeniden Refah Partimizin müjdesini verirken ehvenişerler yerine artık hayrın kendisinin meydana çıktığının müjdesini veriyoruz. Bugün milletimize çaresizlik, umutsuzluk, alternatifsizlik döneminin sona erdiğinin müjdesini veriyoruz. Bugün milletimize asli yuvamıza dönüşün başlangıcının müjdesini veriyoruz ve 'Artık umut, çare, alternatif var, artık Yeniden Refah var' diyoruz. Erbakan, geleceklerinin de geçmişleri gibi tertemiz olacağını sözlerine ekledi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL