Açılış konuşmasını bir önceki dönem ilçe başkanı Kemal Yılmaz yaptı Ardından divan teşekkül etti. Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya seçildi. Ardından istiklal marşı ile kongre gündemine geçildi. Faaliyet raporu ve hesap raporu okundu onaylandı ve önceki yönetim ibra oldu. Daha sonra kürsüye tek liste ile seçime giren Dr. Mikail Kabak geldi. Sözlerine kongreye katılan davetlileri ve partilileri selamlayarak başladı. Bu davada; her toplantının ayrı bir değeri vardır. Bu değer alınan kararlar ne olursa olsun bizzat toplantının kendisinden kaynaklanır. Çünkü bizim toplantılarımız dünyalık olanın konuşulduğu, çıkar hesaplarının yapıldığı toplantılar değildir dedi. Kabak konuşmasını şöyle sürdürdü

‘BU GÖZLER SİYASİ HIRSA ASLA ŞAHİT OLMAMIŞTIR’ 

Milli görüş; tevhit ve adalet duygusuna dayanan, Hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, Ahirette hesap vereceğini bilerek hareket eden görüşün adıdır. Bizim için ilimden maksat ameldir.  Dünyadan maksat ahirettir. Siyasetten maksat tüm insanlığın dünya ve ahiret saadettir. Bizler biliriz ki erdemli olabilmenin, Onurlu kalabilmenin ödülü yoktur, Bedeli vardır. Sözümüzü, tavrımızı, duruşumuzu, şartlar, menfaat, konjonktür değil ahlakımız, ilkelerimiz değerlerimiz belirler. Saadet partisi hamaset yapanların değil, bedel ödeyenlerin yeridir. Onun için burada bulunmak, bu çatı altında yer almak, bende varım diyebilmek her türlü takdire şayandır. Toplantılarımızın büyüklüğü ne olursa olsun Bizler; Bütün mazlumların, Bütün ötekileştirilmişlerin, Bütün ezilmişlerin,  Mahzun bir o kadar da çaresiz bakışlarının salonlarımıza döndüğünün farkındayız. Bizler bütün mazlumların toplantılarımıza kulak kabarttığının idrakindeyiz. Bir nefes bekliyor insanlık, bir soluk bekliyor aziz millet, İstanbul’dan, Dünyanın başkenti  İstanbul’dan yeni bir heyecan yeni bir coşku bekliyor ümmet Dalga dalga ufku saracak, Musa’ya asa olup firavunlar yıkacak İsa’ya nefes olup ümmete can verecek, Bir heyecan dalgası bekliyor insanlık, Bir bilgelik, bekliyor. Hamd olsun bilge başkan heyecan dalgasına yön vermeye başlamıştır. Hamd olsun artık ok yaydan çıkmış hedefe doğru adım adım yaklaşmaktadır.

‘İSTANBUL DEMEK FATİH DEMEKTİR’

Erbakan hocamızın tabiriyle İstanbul dünyanın başkentidir.  Ve İstanbul’un bütün ilçeleri ayrı bir önem taşır. Ancak, Her toprak bağrına bastığı büyükler ile şeref bulur. Bu yüzden İstanbul demek ileri yaşına rağmen surları döven, azmin ve cihadın sembolü İstanbul’un manevi bekçisi Eyüp El- Ensari’yi bağrında taşıyan Eyüp demektir. İstanbul demek esasında Yahya Efendi’yi, Aziz Mahmud Hüdayi’yi bağrında sırlayan Beşiktaş ve Üsküdar demektir. İstanbul demek cihan fatihi Mehmet hanı bağrında taşıyan Fatih demektir. İstanbul demek Son yüzyılın lideri, azmin ve asaletin billurlaşmış timsali, Tek başına koca bir dünya,  Baharı başlatan çiçek, şefkatin sonsuz ufku, azaptan koruyan rahmet gölgesi, dualarımızın sesi... ihya ve inşa, izzet ve onur, cihat ve şuur timsali Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamı bağrında sırlayan Zeytinburnu demektir. Ve şimdi onun huzurundayız. Kaç zamandır gelmişken yade biz İşte geldik senden istimda de biz Öldürürler basarsak feryada biz Hocam hasret olduk eski ahvale biz.. 

‘MADDİ GÜCÜMÜZ SINIRLI OLSADA DAVAMIZ ÇOK BÜYÜKTÜR’

Zeytinburnu olarak ne kadar önemli ve ne kadar hassas bir konumda oluğumuzun farkındayız. Zira burası merhum liderimizin istirahatgahı. Burası liderimizin ziyaretgâhıdır. Burası azmin, gayretin, çalışkanlığın toprak ile perdelendiği, toprağın azme gayrete döndüğü hocamın kabirlerinin bulunduğu yerdir. Burası benim için Eminin ki sizin içinde kıymetli bir beldedir. Burası Milli Görüş manasının sırlandığı ve yoğunlaştığı Zeytinburnu’dur. Bu idrak ve bu duygularla Saadet Partisi Zeytinburnu Teşkilatı olarak kararlılıkla çalışmamız gerektiğinin farkındayız.  Yorulamayız zira dinlenecek vakit yok,  Soluklanamayız zira ateş etrafımızı sarmış durumda, Artık saatlerin önemli olduğu dönemleri yaşıyoruz. Zemin ayağımızın altından kayıyor, Artık varlık mücadelesinin içerisindeyiz. Sorumluluğumuzu kuşanmak mecburiyetindeyiz, İdeallerimizden yolumuzdan davamızdan sevdamızdan vazgeçemeyiz. Maddi gücümüz ve imkânlarımız sınırlı olsa da bizim davamız ve sevdamız dünyaya sığmayacak kadar büyüktür. Ben varım diyen herkesi harekette geçireceğiz Kendimizi ahirete taşıyacak mücadeleyi ortaya koyacağız. Bin kez budadılar körpe dallarımızı, bin kez kırdılar. Yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz. Bin kez korkuya boğdular zamanı, Bin kez ölümler diler, Yine doğumdayız işte,  yine sevinçteyiz. Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek ...

‘ZEYTİNBURNU’NA ASILACAK BAYRAK ÜSKÜP’TE DALGALANACAKTIR’

Zeytinburnu önemlidir. Zira Zeytinburnu balkanlardan Orta Asya’ya kadar bizim gönül coğrafyamızdan her bir insanımızın kendi renginden bir parçayı toplumsal yapısının inşasında bir tuğla olarak koyduğu yerdir. Bir zamanlara bizde millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz. Diye başlayan şiirdeki millet işte bu gönül coğrafyamızın hamuruyla karılmış bu memleketin evlatlarıdır. Zeytinburnu’nda asılacak bir bayrak bilin ki Kosova'da, Piriştine'de, Üsküpte dalgalanacaktır. Türkmenistan'da, Kazkistan'da, Afganistan'da dalgalanacaktır. İşte bu yüzden Zeytinburnu’na milli görüş bayrağını dikmek ayrıca önemlidir.Zeytinburnu’n da sorunun ne olduğu ve neler yapılması gerektiği noktasında zihnimiz net ve berraktır. Mesele Zeytinburnu’nu hep beraber hak ettiği yere taşımaktır. Mesele Zeytinburnu’nda yaşayan kardeşlerimizin rahatı ve huzurudur. Dolayısı ile Bu gayretin partisi olmaz, Bu gayretin sağı solu, aşağısı yukarısı olmaz. Bu gayretin beyazı siyahı olmaz. Bu yüzden sizlere sesleniyor ve diyorum ki; Gelin birlikte yönetelim. Herkese eşit mesafede yani adaletle; her makamın geçici olduğunu bilerek yani emanet bilinciyle; bu emanetin sorumluluğunu liyakat ve hakkaniyete göre paylaşarak; sorunlarımızı ortak akılla yani meşveretle çözerek; ama illa ki maslahat ile, yani kamu menfaatini kişisel menfaatlerimizin önünde tutarak yönetelim. Bu salonda sizlerin güvenini alacak olan yönetimimiz biliniz ki Zeytinburnu sevdalısı bir ekiptir. Biliniz ki bizim derdimiz Zeytinburnu daha güzel nasıl yönetilir daha güzel nasıl idare edilir birlikte nasıl bir yönetim inşa edebiliriz bunun derdi onun tasasıdır. Emin olunuz ki, Süreç sadece azme ve yeniden bismillah çekmeye kalmış durumda. Bizleri bu göreve laik gördüğünüz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum, benden önce bu görevi bi hakkın yerine getiren kardeşlerime teşekkür ediyorum. El ele bütün gayretimizle çalışacağımıza ekibin ve şahsım adına söz veriyorum.

‘GELİN ZEYTİNBURNU’NDAN BİR MEŞALE YAKALIM’

Özüne ve sözüne sadık şahsiyet sahibi haktan ve halktan yana kadrolar olacağımıza söz veriyorum. Değerli Zeytinburnulular, Nesne olan insanı özne yapmak insanlığın yeniden fethidir. Geliniz Zeytinburnu’ndan bir meşale yakalım, El ele gönül gönüle herkesi kucaklayalım. Biz bir arada yaşamaya gönüllü değil, mecburuz. Herkesin derdi ile dertlenelim, Çaresi olamasak da en azından gönüllere rahmet serpelim, Adım adım girmediğimiz ev, bilmediğimiz sokak, dertleşmediğimiz esnaf kalmasın, Bütün bunları birlikte yapalım, birlikte yol alalım. Sözümüz her daim doğru derdimiz mazlumlar ve çaresizler olsun. Unutmayın kardeşlerim. Saraylar saltanatlar çöker, Kan susar bir gün zulüm biter. Menekşelerde açılır üstümüzde, Leylaklarda güler. Bu günlerden geriye, bir yarına gidenler kalır. Bir de yarınlar için direnenler, Geliniz hep birlikte direnelim, hep birlikte bir var oluş destanı yazalım… Geliniz Saadetli günleri Zeytinburnu’ndan başlatarak Erbakan hocamın mezarının başından bir işaret fişeği gönderelim. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin Hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun dedi. 

‘YOLSUZLUĞUN UĞRAMADIĞI BİR BELEDİYE İSTİYORUZ’

Partisinin Zeytinburnu ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu: "Rüşvetin, iltimasın, yolsuzluğun uğramadığı bir belediye istiyoruz. 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçim çalışmalarını hızlandıran Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Zeytinburnu İlçe Kongresi'ne katıldı. Kongrede konuşan Genel başkan Karamollaoğlu, yeni bir seçim atmosferine girdiklerini söyledi.

‘BU İKTİDARIN DEĞİŞMESİ İÇİN BİR BAŞLANGIÇ’

Karamollaoğlu, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçime ilişkin "Her seçim önemlidir; ama bu en yakın seçim, en önemli seçimdir. Bu seçimlerle iktidar değişmeyecek; ancak bu seçimler bir başlangıç olacak.   Genel seçimlerde Türkiye'de belki de en çok konuşulan parti olduklarını belirten Karamollaoğlu, "Gerek ülkenin meseleleri gerekse bizim çözüm önerilerimiz çok dikkati çekti ve vatandaşlar tarafından da tasvip gördü. Aynı zamanda bizim üslubumuz da etkili oldu. Çünkü biz bambaşka bir üslup kullanmayı tercih ettik. Bizim derdimiz kavga etmek değil. Bizim derdimiz, ülkemizin problemlerini çözmek, ülkemizin derdine derman olabilecek fikirleri, düşünceleri, projeleri gündeme getirmek, şu andaki iktidarı da bu noktada uyarmak." şeklinde konuştu.

‘BOP ADIM ADIM İŞLETİLİYOR’

Karamollaoğlu, "Bir taraftan Ortadoğu'da yaşananlar bir taraftan oynanan oyunlar. 'Büyük Ortadoğu Projesi' adım adım işletiliyor. Ne yazık ki bizi de bu kargaşanın içine ittiriyorlar. BOP'un haritaları Pentagon'da hazırlanıp, yayınlanırken bizimkiler, şaşkın şaşkın baktılar sadece. Öyle bir başkanlık sistemi ki Türkiye'den başka bir yerde yok bu böyle bir sistem. Sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerdeki sistemlerle benzerlik gösteriyor. Onun için seçimler çok önemli. Her seçim önemlidir; ama bu en yakın seçim en önemli seçimdir. Bu seçimlerle iktidar değişmeyecek; ancak bu seçimler bir başlangıç" diye konuştu.

‘İSRAFA VE HİZMETE YÖNELİK YATIRIMLARI DURDURACAĞIZ’

Karamollaoğlu, milletin kendilerine güvenip oy verip göreve getirmesi halinde hizmete yönelik yatırımların tamamını durduracaklarını dile getirerek, "Daha önce 'Eğer milletimiz, bize görev verilirse israfa veya hizmete dönük bütün yatırımları durduracağız. O paraları üretime tahsis edeceğiz' dediğimizde bizimle alay ettiler. 'Şunlara bak!. Kıskanıyorlar. Köprüleri, tünelleri, havaalanlarını, hastaneleri, hızlı trenleri durduracaklarmış' dediler. 'Evet durduracağız' dedik. Seçimlerden sonra Sayın Cumhurbaşkanı da 'Durduracağız' dedi. Biz de 'Demek ki, sözlerimiz etki etti' diye sevindik. Ama bir baktık ki, Çanakkale Köprüsü, Kanal İstanbul Projesi yürüyor. Bunlardan vazgeçilmemiş. Yahu Kanal İstanbul, israfın daniskası. Ranta dayalı bir yatırım. Kanal İstanbul Projesi'nin fizibilitesi var mı? Bunun açıklanmasını istiyorum. Çanakkale Boğazı'nda köprü yapılması için insanın deli olması lazım. Hangi araç geçecek?" ifadelerini kullandı. Belediyeleri kazanmaları halinde İstanbul'daki ulaşım sorunu dahil olmak üzere birçok problemi çözeceklerini iddia eden Karamollaoğlu, bu kente yönelik göçün durması için yatırımları Anadolu'ya kandıracaklarını belirtti. Karamollaoğlu, Saadet Partili Belediye Başkanları'nın adil olacağını, arsa peşinde koşmayacağını, halkın sağlığı ve rahatı için projeler üreteceklerini anlatarak, "Ulaşımı rayına oturtmak için birtakım projeler gerçekleştirecek. Türkiye, bütünüyle kalkınırsa, İstanbul'a gelenler memleketlerine geri dönecek. İstanbul'un problemlerini çözmek istiyorsak, Türkiye'nin sorunlarını çözeceğiz. Yatırımları Anadolu'ya kaydıracağız." dedi.

‘SİYASET ÜÇ KAĞITÇI MESLEĞİ DEĞİL’

Kavga yerine müzakerenin tercih edilmesi gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu, "Biz ayrı gayrının olmasını istemiyoruz. Farklı renklerle birlikte yaşamak istiyoruz. Bizden olmayanı ötekileştiremeyiz. Siyaset üç kağıtçı mesleği değil; fikir üreten, problemlere doğru teşhis koyan bir kurumdur. Bunu doğru kullanırsanız tabi. Özellikle kavga yerine müzakereyi tercih edelim. Eninde sonunda insanlarımız gerçekleri görecekler. Hastalık tedavi edilemeyecek kadar büyük ne yazık ki; ama her derdin bir çaresi vardır. Çare de çözüm de Saadet Partisi'dir" dedi.

‘BİZİM BAŞKANLARIMIZ HERKESİN DERDİYLE İLGİLENECEK’

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere de değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Biz belediye başkanlığını almak için Zeytinburnu dahil her yerde gayret göstereceğiz. Önce seçilebilecek belediye başkanı adayı bulacağız. Herkes bilecek ki Saadet Partisinin belediye başkanı, kendisine oy verenin de vermeyenin de hamisi olacaktır, herkesi kucaklayacaktır. Adil, dürüst olacaktır. Belediyede işi düşen herkesin derdiyle dertlenecektir. Bizim belediye başkanlarımız farklı. Biz bu amaçla, bu sloganlarla yola çıkarsak emin olun bu millet bize destek verir. Rüşvetin, iltimasın, yolsuzluğun uğramadığı bir belediye istiyoruz. İnşallah bu seçimlerde biz Zeytinburnu’nu ve bütün il, ilçe ve beldelerini de ayağa kaldıracak bir belediye imajını Türkiye'nin her tarafına örnek olarak yerleştireceğiz. Bu seçimlerde biz hanım kardeşlerimize gereken önemi vereceğiz. Belediye meclis üyeliklerinde ve il genel meclis üyeliklerinde mutlaka hanım kardeşlerimiz görev alacaklar, aday olacaklar. En az üçte biri."

‘BİZ BOYUN EĞMEYECEĞİZ’

Zeytinburnu ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarının 'en güçlü ve en çok oyu alacak isimler' olacağını söyledi. Milli Görüşçülerin olumsuzluklara boyun eğmeyeceğini söyleyen Abdullah Sevim, konuşmasına şöyle devam etti: “Amerika’nın dünyaya ölüm kusmasına boyun eğmeyeceğiz. Mültecilerin hor ve hakir görülmesine, insanların mülteci konumuna düşürülmesine boyun eğmeyeceğiz. İsrail’in zulmüne, Kudüs’ün İsrail İşgali altında kalmasına boyun eğmeyeceğiz. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin siyahla beyaz misali büyümesine boyun eğmeyeceğiz. Asgari ücretlilerin modern kölelere dönüşmesine boyun eğmeyeceğiz. ‘İtibardan tasarruf olmaz’ denip de tasarrufun milletten beklenmesine boyun eğmeyeceğiz. Ekonomik krizin suçunun küçük esnafın omuzlarına bırakılmasına boyun eğmeyeceğiz. Yolsuzluğa boyun eğmeyeceğiz. Yoksulluğa boyun eğmeyeceğiz. Rüşvete, torpile, iltimasa boyun eğmeyeceğiz. Maden ocakları facialarına boyun eğmeyeceğiz. Fabrika satıp, stadyum açılmasına boyun eğmeyeceğiz. Kötü eğitim sistemine boyun eğmeyeceğiz. Amerika’nın talimatı ile Brunson’un bırakılmasına boyun eğmeyeceğiz. Adalet aramanın, imkansızı aramak gibi bir şey olmasına boyun eğmeyeceğiz. Farklılıklara tahammülü olmayanlara boyun eğmeyeceğiz. Herkese sesleniyorum; Biz boyun eğmeyeceğiz!”.

‘BELEDİYELER HALKI DEĞİL RANTI SEVİYOR!’

Yerel seçimlere sayılı günler kaldığının altını çizen Sevim, “Herkes emin olsun ki gerek belediye başkan adaylarımız gerekse meclis üyesi adaylarımız en güçlü ve en fazla oyu alacak isimler olacak! Seçimi kazanacak isimler olacak. İstanbul’u yeniden Saadet Partili belediyelerle tanıştıracak isimler olacak” dedi ve ekledi: “Bugün şehirler, yeşile hasret kalmış, betonla öldürülmüş, trafiğe esir edilmiş, yaşam alanı olmaktan uzak ve kirli havaya mahkum durumda. Bugün İstanbul, tıpkı 1994’teki durumda. Bu tablo ve bizim gayretimiz bizleri başarıya taşıyacak. İstanbul’daki belediyelerin ekonomik açıdan kötü durumda olduğunu vurgulayan Abdullah Sevim, “Bugün belediyeler borç batağında. Ödeme yapamıyor. Hatta artık borç dahi alamıyor. Hizmet değil israf üretiyor. Halkı değil rantı seviyor. Kenti değil algıları yönetiyor. Yatırım değil reklam yapıyor. Sorunları çözemiyor” eleştirisinde bulundu.

SAADET PARTİ’NİN KONGRE SONRASI YENİ İLÇE YÖNETİM KURULU 

Başkan Dr. Mikail Kabak, Yönetim Kurulu Üyeleri: Abdulbaki Sürücü, Adnan Aktaş, Barış Altaş, Bayram Şenol Saygı, Bülent Avcılar, Cemil Karış, Cihan Öter, Erdoğan Güner, Hakan Kendir, Halit Dinçer, İsmail Demirciler, Levent Çotuk, Mehmet Yıldıztekin, Mevlüt Ayçiçek, Muhammet Hanefi Çolak, Muharrem Enes Deniz, Murat Ozulu, Rıfat çetin, Sait Alkol, Seyfettin Akdemir, Sinan Akbulut, Şenol Yurtseven, Yahya Kemal Hayıroğlu

KONGRE ÇOK DEĞERLİ İSİMLER KATILDI

Saadet Partisi Zeytinburnu ilçe Kongresine, Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Cambay, Yılmaz Bayat ve Mustafa Kaya,  il Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Kütahya il sorumlusu Abdülkadir Çelebi, Kars il sorumlusu Mevlüt Ayçiçek, Beşiktaş ilçe Başkanı Gazi Kılıç, Küçükçekmece ilçe Başkanı Feyzullah Çürük, Bilecik/Gölpazarı ilçe Başkanı Mehmet Karış, Sultangazi ilçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Kağıthane ilçe Başkanı Halit Özgür Atak, Gaziosmanpaşa ilçe Başkanı Recep Polat, Arnavutköy ilçe Başkanı Münür Dinler, Eyüp İlçe Başkanı İlker Çiftçi, Beyoğlu ilçe Başkanı Mehmet Yıldız, Bağcılar ilçe Başkanı Şakir Şahin, Bakırköy ilçe Başkanı Ramazan Boyalık, Esenler ilçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, il Başkan yardımcıları Bülent Kaya, Bilal Ay, Abdülhalim Meşe, il Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kalaycı, Hu-Der Başkanı Av Mustafa Yaman, Eski Belediye başkanı Dr. Adil Emecan, CHP ilçe Başkanı Metin Doğan, İyi Parti İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Hüda Par ilçe Bşk. Yrd. Yılmaz Akkılıç, Eğitimci Sevim Akbay, Eğitimci Mehmet Karaca, Dr. Yahya Öztürk, Mimar Süleyman Uluocak,    Yeşiltepe Muhtarı Nadiye Polat, Nuripaşa Muhtarı Yılmaz Kaya, Beştelsiz Muhtarı Adem Yavuz, Gökalp Muhtarı Celal Ertuğrul, Veliefendi Muhtarı Veli Özarslan, Telsiz Muhtarı Yakup Toraman, Yenidoğan Muhtarı Hüseyin Sarıyel, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Tacettin Özer, İlim Yayma Cemiyeti ilçe Başkanı Mehmet Beşinci, Amatör Kulüpler Birliği ve Eroğluspor Başkanı Şenol Yurtseven, Zihmender Başkanı Mustafa Karaca, Cansuyu Derneği istanbul koordinatörü Şenol Düzgün, Trabzonlular Dernek Başkanı Ahmet Metin Hayırlıoğlu, Mimar Hasan Ali Hayıroğlu,   Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya, Kas-Der  Kastamonulular Derneği başkanı Naim Çetinkaya, Zeysiad Kordinatörü Kenan Karagüzel, Yardımeli Derneği bşk yrd Adnan Akdaş,   Urfalılar Dernek Bşk Yrd Mesut Tufan, Zeytinburnu İlim Kültür ve Yard. Derneği Başkanı Naif Damar, Peygamber Sevdalıları Platformu Başkanı Ahmet Pak, Hennes Tur İstanbul Müdürü Halil Aydın, Kars-Ardahan-Iğdır Hemşeri Konseyi Başkanı Cemal Avcı, Şahlanış Hareketi Kurucu başkanı Murat Altun, mevcut Genel Başkan Mehmet Yıldız, Doğu Türkistan sürgün hükümeti eski dışışleri bakanı Murat Altun, Avrupa Tüketici koruma derneği başkanı İrfan Şafak, Diyarbakır- Çermik-Çüngüş  Dernek Başkanı Metin Gönültaş, Şemsettin Loklar, Gümrük Müşaviri, Mehmet Çavdar, Milli Sporcu ve hakem Seyfettin Akdemir, Mimar Habip Seymen, Mimar Saffet Darcan, Bld. eski Bşk. Yrd İlhan  Hayırlıoğlu ve çok sayıda Zeytinburnulu katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL