Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle vatandaşların kullanımına açılan Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı Millet Bahçeleri kişi başı yeşil alan miktarını yüzde 10 arttıracak. Millet Bahçeleri İstanbul'a 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandıracak. Çırpıcı’ya açılış için canlı bağlanan Erdoğan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a özel teşekkür etti.  18 ildeki 33 millet bahçesinde yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini anlatan Başkan Erdoğan, "Biz Kanal İstanbul diyoruz, onlar yaptırmayız diyor. Yapacağız, yapacağız.. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız." diyerek çılgın projedeki kararlılığını da yineledi. AK Parti hükümetinin tüm hizmetlerine karşı çıkanları unutmayan Erdoğan, "Çevrecilik adına yakıp yıkanlar, Gezi olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler, gelip şu millet bahçelerine baksınlar ve gerçek çevrecilik nedir görsünler. Biz Kanal İstanbul diyoruz, onlar yaptırmayız diyor. Yapacağız, yapacağız.. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız.5 millet bahçesinin açılmasıyla İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alanın oranı yüzde 10 artıyor. 31 Mart 2019 seçimlerini 'Gönül Belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk.

Çevrecilik adına yakıp yıkanlar, Gezi olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler, gelip şu millet bahçelerine baksınlar ve gerçek çevrecilik nedir görsünler. Türkiye'yi özellikle de şehirlerimizi yemyeşil hale getirene kadar durmadan usanmadan çalışacağız. Türkiye'nin her türlü düşüncenin hayat bulabildiği ülke olması birilerini rahatsız ediyor. Biz tek parti devrinden beri milleti aşağılayan, küçümseyen, hakaret eden, kendi marjinal yaklaşımlarını topluma dayatmak isteyen azgın azınlığın oyunlarıyla sarsılacak bir ülke değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu oyununa gelmedik ve gelmeyeceğiz. Biz İstiklal Marşı'yla Safahat'ı yastık altı kitabı olarak koyduk ve öyle büyüdük. Milletimizin de bizim de karnımız bu bayat oyunlara toktur. Türkiye'de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'e, ne de inancından, meşrebinden, kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz. 2019'da milletimizin tercihi yine AK Parti belediyeciliğinden yana olacaktır. Ben buna inanıyorum."

Başkan Erdoğan Konuşmasının ardından Çırpıcı Millet Bahçesinin açılışı için Zeytinburnu’na canlı yayınla bağlandı. Çırpıcı Millet Bahçesinin açılışına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti ilçe Başkanı A. Selami Delibalta, AK Parti Milletvekili İffet Polat, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Dokumacı, Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Belediye Başkan Yrd. Semih Demirci, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, Çankırılılar Dernek Başkanı Arif Şengül, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç ve vatandaşlar katıldı. Kurdelenin kesilmesinin ardından Başkan Erdoğan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a özel teşekkür etti. 

Zeytinburnu Çırpıcı Millet Bahçesi, 465 bin metrekarelik alandan oluşuyor. 6 etaptan oluşan projenin 4 etabı tamamlandı. Çırpıcı Millet Bahçesi'nin 233 bin 600 metrekarelik bölümü bitti. 5. etabının projesi üzerinde çalışmaların devam ettiği Çırpıcı Millet Bahçesi'nin 6. etabında kamulaştırmalar olacak. Çırpıcı Millet Bahçesi, proje kapsamında dikilen 3 bin 661 ağaç, 93 bin 148 çalı, 53 bin 555 yer örtücü, 124 bin 121 gül ve bin 700 sarmaşık ile yeşile büründü.

ZEYTİNBURNU HABER GAETESİ-ÖZEL