AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkalığını koordine ettiği programa Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Betül Sayan Kaya, İlçe Başkanı A. Selami Delibalta, Belediye Başkanı Murat Aydin , İl Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Esenyel, Üç kademe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları katıldı. 

Programda kürsüye ilk olarak ilçe Başkanı A. Selami Delibalta çıktı. Çok önemli bir seçimin arifesinde olduklarının altını çizen Başkan Selami Delibalta ilçemizde Aday Adaylığı süreci devam ediyor. Cuma günü sona erecek. Ondan sonra adayın belirlenmesi ve ilanı Genel Merkezimizin takdirinde. Biz sahaya çoktan indik. 31 Mart içinde çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız. Adayı açıklanmasının ardından tempomuzu daha da artıracağız. İnşallah Zeytinburnu’nda 31 Martta yeni bir tarih daha yazacağız ve ilçemizde AK Belediyecilik kesintisiz devam edecek dedi. 

İlçe Başkanın ardından kürsüye Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın geldi. Başkan Aydın son yaptıkları ankette Suriyeli göçmenler konusu ve ekonomik darbenin yansımalarının ilçemizde ilk sırada sorun olarak karşılarını çıktığını açıkladı. Bunun yerel seçimde karşılaşacakları en önemli problemlerden biri olduğunu fakat Suriyeli göçmenler olayı sadece Zeytinburnu’nun yerelde bir sorunu değildir. Olay sadece Zeytinburnu ilgili değildir. Olay hem Türkiye'yle ilgili hem de mazlum milletlerle ilgili konudur yani insani bir sorundur. Biz onlara kucak açmayıp onları ölüme terk edemezdik. Bu ne insanlığa nede bizim inancımıza sığar. Ekonomik sorunlar nedeniyle sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun sokağa bir yansıması var. Dolayısıyla bu sıkıntıları aşmak, gerçekleri insanlara anlatmak seçimi tekrar almak ancak teşkilatın yoğun gayreti gerekiyor. İnşallah 31 Mart yerel seçimleri için her zaman olduğu gibi büyük gayret ve özveri içinde çalışacağız. Rabbim yardımcımız olsun. Hiçbir partide olmayan değişim ve gelişim AK Parti’de var. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız sayesinde kadınlarımız gençlerimiz 18 yaşında partimizin farklı kademelerinde görev alabiliyorlar, seçilebiliyorlar, seçilenler var. Değişimin öncüsü, Mazlumların umudu AK Parti inşallah bu seçimden de zafer çıkacaktır dedi. 

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Betül Sayan Kaya programda 31 Mart yerel seçimlerinde Zeytinburnu’nun öneminde dikkat çekti ve burada seçimi kazanmak öyle çokta kolay değil. Bu zorluğu hep birlikte gece gündüz çalışarak aşacağız dedi. Genel Başkan Yrd. Kaya konuşması şöyle sürdürdü. Üç kademe ve değerli meclis üyelerimiz hepinizi saygı sevgiyle selamlıyorum. 7 Haziran seçimlerinde sizlere güzel çalışmalar yaptık. Şimdi yerel seçim için çalışmaya başlayacağız. Artık yeni bir seçimin arifesindeyiz. AK Parti teşkilatları değişimin dönüşümün çalışmanın hiç durmadan sürdüğü teşkilatlarıdır. Biliyorum ki mahalle teşkilatlarımızda da büyük bir değişim süreci yaşandı. Ben yeni görev alan mahalle başkanımıza başarılar diliyorum. Rabbim bu çatı altında hep birlikte güzel çalışmalar yapmayı nasip etsin. Bugüne kadar hizmet veren mahalle başkanlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizim parti tüzüğümüzde beş başkandan bahsedilir. Genel başkan, il başkanı, ilçe başkanı, mahalle başkanı ve sandık başkanı. İşte bu beş başkanın görevin ne kadar değerli olduğunu düşünün. Sandık başkanları kullandığımız oyun yani namusumuzun bekçisi. Mahalle başkanları ise bizi ilk noktada vatandaşımıza buluşturan bizim icraatlarımızı onlara ulaştıran teşkilatımızın amiral gemisi konumundadırlar. 

Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Sevgili kardeşlerim bakın 16 yıldır türlü türlü badireler atlattık. Hep birlikte gezi sürecini yaşadık. 15-17 Aralık sürecini yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkemiz görülmemiş bir işgal girişimiyle karşı karşıya bırakıldı. Bütün bunları büyük bir ferasetle sayın cumhurbaşkanımızın liderimizin Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde atlattık elhamdülillah. Tüm bu hain girişimlere rağmen 24 Haziran seçimlerinde zaferle çıkan AK Parti’yi yeniden dize getirmek için bu ke ekonomi silahı çektiler. Ekonomik darbe diyebileceğimiz 13 Ağustos'ta başlayan çok büyük bir ekonomik saldırı ile karşı karşıya kaldık. Elhamdülillah yeni hükümet sisteminin kararlarıyla hızlı karar alabilme mekanizmasıyla bütün bu darbe girişimi ne bertaraf etmiş durumdayız. Bu saldırıları, yok etmeye devam ediyoruz ama elbette fiyat artışları milletimize yansıyan ekonomik yansımaları süreç içerisinde en az da indirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu süreç içinde Dövizde düşüş yaşandı fakat aynı düşüşü bütün fiyat artışlarına da görmek istiyoruz. Bunun içinde hükümetimiz kabinemiz cumhurbaşkanımız, Bir taraftan ticaret bakanlığı diğer bir taraftan maliye ve hazine bakanlığımız fiyat kontrollerle birlikte inşallah bütün bu fırsatçılara gereken hesap sorulacaktır. Ve fiyatlar yeniden makul seviyeye inecektir. 

Sevgili kardeşlerim yerel seçimlere giderken bize düşen AK Parti teşkilatları olarak çok çalışmak. Zeytinburnu zor bir bölge ama Zeytinburnu İstanbul’un adeta incisi diyebileceğimiz çok özel bir ilçe. Burada AK Belediyecilik kesintisiz devam etmek zorunda. Bunun için Zeytinburnu teşkilatının sorumluluğu da çok büyük. Buradaki en büyük görev hanım kardeşlerimize düşüyor. Sizler her evin kapısını tek tek çalmak zorundasınız. Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın bu ilçe 20 yıllık bir emeği var.  Cumhurbaşkanımızın Genel Seçimlerdeki en önemli projelerinden biri olan millet kıraathanelerini önceden görüp hayata geçiren bir başkan. İstanbul ilçeleri içinde ortaya koyduğu projelerle öncü bir belediye başkanı. Zeytinburnu AK belediyecilik anlayışı ile İstanbul’da ilk tanışan ilçelerden biridir.

 Zeytinburnu’nda inşallah 31 Marttan sonrada ak belediyecilik anlayışını gönül belediyeliği olarak devam ettirmek istiyoruz. Bunun için hepimize düşen çok çalışmak. İnşallah 31 Marta kadar hep birlikte kapı kapı dolaşıp yeniden Zeytinburnu’nda seçimi alacağız. Zeytinburnu’nda 20 yıldır AK belediyeciliği en güzel şekilde yaşatan bir başkanımız var. Sayın başkanımızın hizmetleri de önümüzdeki günlerde bizlerin en büyük referansı olacak. Başkanın yerelde Hükûmetimizin genelde Zeytinburnu için rotaya koyduğu hayata geçirdiği projelerle Zeytinburnu adeta İstanbul’un incisi konuma geldi. Tüm bu projelerin yen dönemde de devam edebilmesi için çok çalışmamamız gerekiyor. 

Genel merkezimizde aday belirleme sürecimiz devam ediyor. Ülkemize 81 ilimize ve ilçelerimize en güzel hizmet götürecek adaylarımızı belirlemek için yoğun çaba harcıyoruz. Gönül belediyeciliğimizi en iyi şekilde bu millete yansıtacak adaylarla birlikte inşallah yola çıkacağız. Burada Zeytinburnu’nda elbette başkanımızın hizmetleri çok çok önemli çok çok kıymetli takdir Sayın Cumhurbaşkanımızın,  Aday her kim olursa olsun inşallah Zeytinburnu AK Parti belediyecilikte yeniden devam edecektir dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya AK Teşkilatla buluşmasının ardından Zeytinburnu Belediye Başkanlığının hizmet binasını ziyaret etti vatandaşlarla sohbet etti. Gülhan Öztürk ve Tuncay Erarslan çiftinin nikah şahitliğin yaptı. Geçen ay restorasyonu tamamlanarak açılışı yapılan Tarihi Başkanlık binasını, Kazlıçeşme Sanat Galerisini gezdi, ilçemizdeki çocuk evlerini ziyaret etti ve ardından ilçemizden ayrıldı

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL