AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı A. Selami Delibalta, Özcan Doğan’ın dosyasını teslim aldı ve hayırlı olsun dikeklerini iletti. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri münasebetiyle, Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olarak saygıdeğer Zeytinburnulu vatandaşlarımızın iradesine ve tercihine talip olduğunu söyleyen Özcan Doğan Zeytinburnu Haber Gazetesi’ne kısa bir açıklama yaptı. "Biz Zeytinburnu’nu seviyoruz. Zeytinburnu’nu Zeytinburnu yapan Zeytinburnuluları seviyoruz. Ve şimdi de bu güzel insanların kader çizgisini değiştirmek için el ele, gönül gönüle zorlu yollara düşme zamanı. Bu güzel, bu dürüst, bu tertemiz insanların aşına, işine, geleceğine sahip çıkma zamanı. Bu yarışa, bu sevdaya emeğini, yüreğini, gücünü, desteğini, hangi boyutta olursa olsun katkısını koyacak dostlarla yürüme zamanı, sen ben kavgasının ötesinde, biz olmanın şuuruyla Zeytinburnu’nun kucaklama, yerel yönetimlerde insan odaklı, proje temelli, toplumun tüm kılcal damarlarına, aynı anda hizmet etme zamanı. Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın koymuş olduğu 2023 hedeflerine, samimi bir duruş ve yorulmaz bir heyecanla koşma zamanı" ifadelerine yer verdi.

AK Parti'nin her zaman gücünü yerelden alarak büyüdüğünü belirten Doğan, "Belediye hizmetlerinin niteliğinin, boyutu, etkinliği ve her haneye erişme hızı, doğaldır ki siyasi partilerin yönetim kudretini, çalışma ve başladığı projeleri tamamlama kabiliyetini ve bununla beraber kadrosunun düzeyini yakından gösteren en önemli yollardan birisidir. Bu sebepledir ki Ak Parti her zaman gücünü yerelden alarak büyümüştür. Bizim yerelde güçlü olmamız, ulusal ve uluslararası platformlarda ki kuvvet ve kudretimizle doğrudan ilgilidir. Gelinen bu süreçte önümüzdeki yerel seçimler hayati öneme sahiptir. Ve buda bizlerin sorumluluğunu ziyadesiyle arttırmıştır. Bu sorumluluk bilinciyle hareket etmek bizlerin şiarıdır. Bu vesileyle, gerek sivil toplum kuruluşlarının gerek İlçemizin kanaat önderlerinin ve hemşerilerimizin ortak kanaatlerini alacağıma inandığım için Zeytinburnu Belediye Başkanlığı için aday adaylık müracaatında bulunuyorum" diye konuştu.

Özcan Doğan Kimdir? 

22.04.1963 Kastamonu’da Dünyaya gözlerini açan Özcan Doğan, ilkokula Zeytinburnu Yeşiltepe İlkokulu’nda,  Ortaokulu Davutpaşa Ortaokulu’ndan, Liseyi Fatih Ticaret Lisesinde tamamladı. Üniversiteye 1980 yılında Sakarya Mimarlık ve Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünde başladı, tamamlamadan 1981 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne başladı 1986 yılında mezun oldu Askerlik görevini 1988 yılında kısa dönem olarak İzmir Bornova’da yaptı. Özel sektörde serbest ticaret yapan Özcan Doğan, Şu anda kafe - restoran işletmeciliği yapmaktadır. 1997 yılında Fazilet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Mahalli İdarelerden Sorumlu kurucu ilçe başkan yardımcılığı, 1999 yılı yerel seçimlerinde Fazilet Partisinden Meclis üyeliği, Aynı dönemde Ak Parti kurulunca Ak Partiye geçerek Meclis Başkan vekilliğine seçildi. 2004-2019 döneminde Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Şehir Belediyesi Meclis üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği yaptı. 2009-2014 döneminde yerel seçimlerinde Zeytinburnu Belediyesi Meclis üyeliğine seçilerek Meclis Başkan vekilliğine devam etti.  Tüm Kastamonulular Kültür ve Dayanışma Derneğinde uzun yıllar başkanlık, KAS-DER Kastamonulular Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanlığı, Zeytinburnu Telsiz Spor ve Damla Spor Kulüplerinde Başkanlık görevlerinde bulundu. Evli, 3 çocuk babası olan Özcan Doğan, Orta derece İngilizce bilmektedir. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL