Cumartesi günü aktif kadın kolları ile toplantı yapan Kabak, Pazar günü ise ilçe yönetimi ve mahalle teşkilatları ile bir araya geldi. Yoğun bir katılım sağlanan toplantılarda kongre öncesi son hazırlıklar ile ilgili istişare yapıldı. Dr. Mikail Kabak konuşmasının başında vefakâr teşkilatına bu toplantıya katılımlarından ve bugüne kadar gösterdikleri gayretten ötürü teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti. “Bizler Erbakan hocamızın ilçesinde Erbakan hocamızın partisinin bayrağını dalgalandırmak, yani onun ideallerini, ülküsünü gerçekleştirmek için çalışan Millî Görüşçüleriz. İnşallah 18 Kasım Pazar günü görkemli bir kongre yapacağız.  Zeytinburnu'muzda her kesimden siyaseten ve ahlâken temiz yeni yeni kardeşlerimizi yönetimimize dahil edeceğiz. Kimseye karşı ön yargımız yok. Asgari müşterekte buluştuğumuz ve temel esaslarımızda mutabakata vardığımız tüm kardeşlerimize kapımızı gönlümüzü açacağız.

Güçlü ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan bir yönetim oluşturduktan sonra yerel seçimlere Zeytinburnu demografik yapısını göz önüne alarak, toplumsal karşılığı olan ehliyetli ve liyakatli kardeşlerimizden, abilerimizden oluşan bir kadro ile girecek ve Allah'ın izniyle ipi göğüsleyeceğiz." dedi.

Daha sonra teşkilat mensuplarının dilek temennilerini dinleyen Kabak, gayretli çalışmalara hız vermeleri konusunda teşkilat mensuplarından söz aldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL