Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Dr. Mikail Kabak , Önceki haftalarda spor kulüpleri, Muhtarlar ve Yöresel Derneklerden sonra bu hafta kanaat önderleri ve topluma ışık tutan dernek ve vakıfların  başkan ve temsilcileri  ile buluşup istişarede bulundu. Programa Zeytinburnu’nun önemli kanaat önderlerinden Mimar Süleyman Uluocak, Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu Şube Başkanı Mehmet Beşinci, Anadolu Gençlik Derneği  Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer, Geleceğim Zeytinburnu Platformu Başkanı Hüseyin Çetiner, Emekli Okul Müdürü  Sevim Akbay, Güzel  Mescit Derneği Başkanı Yücel Zobar, Milli Hakemlerimizden ve antrenör Seyfettin Akdemir, Ahmet Tamgüney , Eyüp Sabri Tufan, Urfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Zeytinburnu Eski Siyasetçilerinden Şemsettin Loklar, Omerka Derneği Başkan Yardımcısı Nail Demir, Gümrük Müşaviri Ümit Çavdar, İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Naif Damar, İHH Zeytinburnu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Eroğlu, Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörü Ahmet pak, Eski Belediye Başkan Yardımcılarından İlhan Hayırlıoğlu, Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkan Danışmanı Ve Eski İlçe Başkanlarından İsmail Demirciler, Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları Levent Çotuk, Cemil Karış Ve Bülent Avcılar katıldılar. 

Dr Mikail Kabak konuşmasına kendisini tanıtarak ve kahvaltıya katılanlara teşekkür ederek başladı. Mikail Kabak şöyle devam etti. Geçen haftalarda söylemiştim tekrar edeyim.  Ben de kafa konforum hiç bozulmasın isterdim. Ben de Diriliş Ertuğrul izleyeyim. Otomobil-konut fiyatlarını takip edeyim. Afilli cuma mesajları yazayım. NATO konseptine uygun Amerikan ve İsrail yandaşlığı ve komünizm karşıtlığı üzerine kurulu bir muhafazakâr İslam anlayışına sahip olsam ve kafa konforum hiç bozulmasa...  Ama bizim nasibimize Erbakan'ı tanımak düştü. Bugün geldiğimiz noktada benim hayatımın en büyük şansı, kendisini yakından tanımak olarak nitelendirdiğim Erbakan'ın ebedi istirahatgahının olduğu ilçede onun partisine ilçe başkanı olmamdır. Ve ona yakışır bir öğrenci olmak için buraya net bir hedefle geldim. Erbakan’ın mezarının başından onun partisinin bayrağını dalgalandırmak. Önceki haftalarda da söylemiştim. Ülkede iktidar sorunu yok. Muhalefet sorunu var. 16 yıldır tek başına iktidar olan bir parti var. Bu ülkenin asıl sorunu, muhalefet sorunudur.. Partilere baktığınızda Ana muhalefet partisi CHP adeta iktidarın hayat kaynağı gibi. Kutuplaşma üzerine kurulmuş bir siyasetle insanlarda bir algı oluşturarak, halkı CHP ile korkutarak AKP hayatiyetini devam ettiriyor. MHP 17 - 25 Aralık sürecinden sonra maalesef AKP’nin destekçisi olmuş ve muhalefet olma vasfını yitirmiştir. Diğer partilerin durumu da ortada.

Biz iktidar partisi ile aynı tabana hitap eden milli görüş hareketinin baba ocağıyız. Ben Zeytinburnu’nda kendi anlayışıma ve tarzıma uygun bir strateji belirleyerek Saadet Partisinin çıkış yapmasına örnek teşkil edecek işaret fişeğini Erbakan'ın mezarının basından atmak ve toplum için bir umut olmak arzusundayım. Ben Doktorum, Sosyoloğum, İmam Hatip Lisesi mezunu ve hafız biri olarak hayata bakışım da Kur'an ın nazari felsefesiyledir. Bizim kitabımız yönetimle ilgili herkese eşit mesafede durmaktan yani Sosyal adaletten bahseder. Tüm makamları geçici olarak görmekten yani herşeyin bizlere emanet olduğundan bahseder. İşi ehline vermekten yani liyakat ve hakkaniyetten bahseder. Ortak akılla hareketten yani meşveret ve istişareden bahseder. Şahsi menfaatleri değil, kamu yararını gözetmekten yani maslahattan bahseder. İşte benim de yapmak istediğim budur.

Bu kriterler doğrultusunda bir yönetim sergileme derdindeyiz. Bu sebeple her kesimden insanımız ile bu kahvaltılı ve istişare toplantıları yapıyoruz. Birlikte yönetmeye ortak akılla yönetmeye talibiz. Bugün iktidarın bu alternatifsiz görüntüsü toplumun kanaat önderleri STK’ları muhtarları hatta cemaatleri vs değersizleştirmiştir. Yani iktidar tüm bunlara bize mahkûmsunuz muamelesi yapmaktadır. Ben bu vadettiğimiz yönetim tarzının hayalini kuruyorum. Ve hayatımda gördüğüm bütün hayalleri gerçekleştirdiğim gibi bunu da gerçekleştireceğim. Dr. Mikail Kabak daha sonra sözü kahvaltıya katılan kanaat önderlerini verdi. Sırayla söz alan misafirler Mikail Kabak’a bu nazik davetinden ötürü teşekkür ettiler ve Zeytinburnu ile alakalı fikirlerini beyan ettiler.

Kutuplaşmanın zirveye çıktığı ve kendinden olmayanın dışlandığı bir toplum haline gelindiği bir zamanda,  farklı sesleri, farklı görüşleri bir araya getiren onları dinleyen Saadet Partisine ve ilçe başkanı Mikail Kabak’a şükranlarını sundular. Katılımcılar şöyle devam ettiler. Eskiden farklı partiler farklı dernekler, bir araya gelir, sorunların çözümü için çaba gösterirlerdi. Ancak son yıllarda böyle bir şeye pek rastlanmıyor. Sayın başkanımız Dr. Mikail Kabak’ın bu çalışmasının çok önemli olduğunu ve  bir örnek olmasını diliyoruz. Eskiden olduğu gibi tekrar  bütün farklı seslerin sık sık  bir araya gelerek istişareler yapmasını ve temenni ediyoruz. “ dediler

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL