Saadet partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Dr. Mikail Kabak, sivil toplum kuruluşları ile buluşmaya devam ediyor. Spor kulüpleri ve muhtarlardan sonra bu hafta da hemşeri dernekleriyle bir araya geldi. “Ben de kafa konforum hiç bozulmasın isterdim. Ben de Diriliş Ertuğrul izleyeyim. Otomobil-konut fiyatlarını takip edeyim. Afilli cuma mesajları yazayım. NATO konseptine uygun Amerikan ve İsrail yandaşlığı ve komünizm karşıtlığı üzerine kurulu bir muhafazakâr İslam anlayışına sahip olsam ve kafa konforum hiç bozulmasa...” diyerek sözlerine başlayan Kabak, “Ama bizim nasibimize Erbakan’ı tanımak düştü.” dedi.

NET BİR HEDEFİMİZ VAR

“Bugün geldiğimiz noktada benim hayatımın en büyük şansı, kendisini yakından tanımak olarak nitelendirdiğim Erbakan’ın ebedi istirahatgâhının olduğu ilçede onun partisine ilçe başkanı olmamdır. Ve ona yakışır bir öğrenci olmak için buraya net bir hedefle geldim.” diyen Kabak, “Ülkede iktidar sorunu yok. Muhalefet sorunu var. 16 yıldır tek başına iktidar olan bir parti var. Bu ülkenin asıl sorunu, muhalefet sorunudur. Partilere baktığınızda anamuhalefet partisi CHP adeta iktidarın hayat kaynağı gibi. Kutuplaşma üzerine kurulmuş bir siyasetle insanlarda bir algı oluşturarak, halkı CHP ile korkutarak AKP hayatiyetini devam ettiriyor. MHP, 17-25 Aralık sürecinden sonra maalesef AKP’nin destekçisi olmuş ve muhalefet olma vasfını yitirmiştir.” dedi.


 BİRLİKTE YÖNETMEYE, ORTAK AKILLA YÖNETMEYE TALİBİZ

“Bizim kitabımız yönetimle ilgili herkese eşit mesafede durmaktan yani sosyal adaletten bahseder.” diyen Kabak, tüm makamları geçici olarak görmekten yani her şeyin bizlere emanet olduğundan bahseder. İşi ehline vermekten yani liyakat ve hakkaniyetten bahseder. Ortak akılla hareketten yani meşveret ve istişareden bahseder. Şahsi menfaatleri değil, kamu yararını gözetmekten yani maslahattan bahseder. İşte benim de yapmak istediğim budur. Bu kriterler doğrultusunda bir yönetim sergileme derdindeyiz. Birlikte yönetmeye, ortak akılla yönetmeye talibiz. Bugün iktidarın bu alternatifsiz görüntüsü toplumun kanaat önderleri STK’ları muhtarları hatta cemaatleri  değersizleştirmiştir. Yani iktidar tüm bunlara bize mahkûmsunuz muamelesi yapmaktadır. Ben bu vaat ettiğimiz yönetim tarzının hayalini kuruyorum. Ve hayatımda gördüğüm bütün hayalleri gerçekleştirdiğim gibi bunu da gerçekleştireceğim.” şeklinde konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ