Saadet partisi Zeytinburnu İlçe başkanlığının, ilçemiz Muhtarlarına yönelik düzenlediği Kahvaltılı toplantıda Değerlendirme yapan saadet partisi ilçe başkanı; Milliyetçi Hareket partisini hedef göstererek, ''iktidarın koltuk değneği'' olmakla itham etmiştir. Aynı zat, devamla Cumhuriyet Halk Partisi ve kendi partilerinin de durumunu işaret ederek, alınan neticelerden hoşnutsuzluğunu ifade etmiş, Türkiye de bir muhalefet sorunu olduğundan söz etmiştir.

Bu değerlendirmeyi yapan Sayın ilçe başkanı, neden Milletin teveccühüne mazhar olamadıklarını en önce ortaya koydukları üslubun bayağılığında aramalıdırlar. Bizim siyasi kültürümüz içerisinde böylesi pespaye yakıştırmalara verilecek bir karşılık elbette yoktur. Zira herkes heybesinde ne varsa onu ortaya koyar.

Türk siyasi hayatında önemli etkileri olan, bağrından yakın geçmişte rahmet-i rahmana uğurladığımız; Lütfi KİBİROĞLU gibi beyefendiler, Oya AKGÖNENÇ gibi Hanımefendiler yetiştirmiş bir hareketin bu gün geldiği durum ayrı bir üzüntü ve endişe kaynağıdır.Şu bilinmelidir ki; Milliyetçi Hareket Partisi, Yarım asrı bulan siyasi hayatı boyunca her zaman Milletinin yanında tavır almış, Devlet idaresinin Millete yabancılaştığı dönemlerde Millet adına muhalif olmuş, Milletle beraberliği ölçüsünde de Devletinin yanında saf tutmuştur.

Bu temel esas Milliyetçi Hareketin temel prensibidir ve elbette Millet ve Devlet olgusunu kavrayamayanlar, bunu da anlayamayacaklardır. 24 Haziran seçimleri Türk milletinin gönlünde hangi siyasi hareketin hangi yakıştırmaya karşılık geldiğini net olarak ortaya koymuştur. Sabredenler için de 31 Mart 2019 seçimlerinde; Milletin kime ne söylediği görülecektir. Zeytinburnu kamuoyuna saygıyla duyurulur..

Milliyetçi Hareket Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı
Reşat OK