Bakırköy Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aday Adayı olan Hacıalioğlu, “50 yıldır Bakırköy’de yaşayan biri olarak, mesleğim ve kent mücadelesi deneyimimin, Bakırköy’e önemli katkıda bulunacağını düşünerek aday oldum” dedi.

Esin Aydemir Hacıalioğlu yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü. “Büyük projeler (!) ile aday olmuyorum. Öncelikle Bakırköy’ün kendi zenginliklerinin en büyük proje olduğunu biliyorum. Bu zenginlikleri tekrar gün yüzüne çıkarmak ve Bakırköy halkı ile birlikte yaşamak gerektiğine inanıyorum.

Bakırköy’de yaşanan tüm kirliliklere karşı temizlik kampanyasını, sokak sokak, mahalle mahalle yapmamız gerekiyor. Kültürel, çevresel, sosyal ve idari kirliliği hep birlikte temizlemek öncelikli görevimizdir.

Gençlerimizin, yaşlılarımızın, kadınlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve katılımcı çözümler getirmek hepimizin en büyük projesi olmalıdır. Sahillerimizin, parklarımızın, çiçeğin böceğin, gözü yaşlı insanımızın derdine deva olmak en büyük başarımız olacaktır.

Bakırköy’ü hep birlikte yönetmek için ve aydınlanma hareketini yerelden yeniden başlatmak için adayım”