CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığına Meclis Üyesi olabilmek için ilk dosyayı Çırpıcı Mahalle Temsilcisi İlhan Karadeniz verdi. CHP İlçe Başkanlığında kısa bir açıklama ile Meclis Üyeliği için Dosyasını veren Karadeniz’e destek vermek amacıyla Rumeliler Dernek Başkanı Mehmet Ali Vatansever, Çırpıcı Muhtarı Zeki Şentürk, Tacettin Akdağ ve birçok partili destek verdi.

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan’a Meclis üyeliği Aday Adayı dosyasını teslim eden İlhan Karadeniz’e çıktığı bu yolda ilçesi ve örgütü adına Başkan Metin Doğan teşekkürlerini sundu ve başarılar diledi. CHP Çırpıcı Mahalle Temsilcisi Karadeniz'in belediye meclis Üyeliği aday adaylığı açıklaması öncesi katılımcılara hitap eden CHP İlçe Başkanı Metin Doğan seçim stratejilerini iki kelime ile kalıplaştırdı " Parti Yok, Zeytinburnu Var/ İdeoloji Yok, İnsan Var" dedi.

Çırpıcı Mahalle Temsilcisi ve CHP Zeytinburnu Meclis üyesi Aday Adayı İlhan Karadeniz ilçe merkezindeki törende yaptığı konuşmada, kendisine bu yolda verdikleri destek için başta ilçe Başkanı Metin Doğan olmak üzere tüm dostlarına, büyüklerine teşekkür ederek başladı. İlhan Karadeniz konuşmasını şöyle sürdürdü. Bu Aday Adaylığı sürecinde tek bir hedefim var. Gençliğimin geçtiği Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütünün 29 Mart Yerel seçimlerinde Zeytinburnu’nda vereceği mücadeleye sonuna kadar destek vermek. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçten ancak CHP iktidarıyla kurtulacağını artık görmen yok. Bu iktidarın fitilini 29 Mart yerel seçimlerinde Zeytinburnu’ndan ateşleyeceğiz. İnşallah Zeytinburnu Adayımız, İlçe Başkanımız Sayın Metin Doğan ve ilçe örgütümüzle birliye 29 Mart yerel seçimlerinde gece gündüz koşturarak 6 oku Zeytinburnu Belediyesinin burçlarına dikeciz. Bugün bu kadronun içinde olmak için Meclis Üyeliği Aday adaylık dosyamı ilçe başkanımıza takdim ettim İnşallah hepimizi için hayırlısı olur dedi.

CHP Zeytinburnu’nun sevilen isimlerinden İlhan Karadeniz’in meclis üyeliği aday adaylık açıklamasına destek olmak için gelenlerin İlçe Başkanlığı Toplantı Salonunu tıka basa doldururlarken CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı kısa değerlendirme konuşması sonrası Zeytinburnu Belediye eski Başkanı Hasan Yılmaz, CHP Zeytinburnu eski İlçe Başkanı Metin Gazioğlu, ÖDP Zeytinburnu eski İlçe Başkanı Hüseyin Karadayı, CHP Zeytinburnu eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Koç, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyesi Abdullah Şahin, Çırpıcı Mahalle sakinlerinden Ali Metin Parlakkılıç, Tahsin Yıldız söz alarak İlhan Karadeniz’in Meclis Üyeliği adaylığı konusunda düşüncelerini belirttiler.

1989-2004 Dönemi Zeytinburnu Belediye Başkanı Hasan Yılmaz, CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları Bülent Kara, Barbaros Doğruel, Hakan Vardar, Kemal Çınak,Süleyman Çiftçi, CHP Zeytinburnu İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek,CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Üsküdar, İlkay Biber, Selamettin Yeniyol,CHP Zeytinburnu eski Belediye Meclis Üyesi Necati Sütçü, Zeytinburnu DSP eski Belediye Meclis Üyesi Necmi Kaynarca, Zeytinburnu Bakkallar Odası eski Başkanı ve CHP Zeytinburnu eski İlçe Sekreteri Tacettin Akdağ, CHP Yeşiltepe Mahalle Temsilcisi Özkan Atma, CHP Telsiz Mahalle Temsilcisi Yücel Morgül,CHP Zeytinburnu İlçe Örgüt Üyesi Hüseyin Kaplan, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyesi ve Çırpıcı Mahalle Muhtarı Zeki Şentürk, Ali Palancı, İzzet İvdik, Osman Cankurtaran ise İlhan Karadeniz’in aday adaylığı açıklamasına katılanlar arasında idiler.

İLHAN KARADENİZ KİMDİR?

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığına Meclis Üyesi olabilmek için ilk Aday Adaylığı Dosyasını teslim eden İlhan Karadeniz, 1983 yılında Trabzon ‘un Tonya ilçesinde doğdu. İlkokulu Şehit Ayhan İlkokullu, Ortaokul ve Liseyi Tonya çok programlı lisesinde bitirdi. Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu yöntemi öğrencisi olan Karadeniz, 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu. 2004-2009 arası gençlik kolları sekreterliği, 2009-2013 Yılları arasında arası ilçe yönetim kurulu üyeliği, gençlikten ve esnaflardan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı yapan İlhan Karadeniz, halen CHP Çırpıcı Mahalle başkanlığı görevini yürütüyor. 20 yıldan beri Çırpıcı Mahallesinde Esnaf olan Karadeniz evlidir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL