SAADET PARTİSİ SON SEÇİMDE OYUNU %100 ARTIRDI

Saadet Partisi Zeytinburnu ilçe başkanı olmam hasebiyle insanlar merak ediyor ve hatta bazıları diyor ki: uzman doktorsun, sosyoloji okumuşsun. Sana pek çok kapı açık iken  %1,34 oy oranına sahip bir parti ve hatta Zeytinburnu ilçe başkanlığı gibi mütevazi bir göreve neden geldin?  Bu toplumun bir aydını olarak neticeye olduğu gibi bakınca, yani bir giydirme yapmadan bakınca benim için tablo şudur: Bir kere 24 Haziran seçimleri; AKP devletinin, üzerine en çok pres yaptığı ve negatif algı yönelttiği Saadet Partisi ve kadrolarının cüzdanındaki mütevazi imkanları uc uca eklenmesiyle, ve çoğu gönüllü insanların gayretleri ile gerçekleştirilen bir seçim sürecidir. Dede Korkut hikâyelerindeki “Basat'’ın canavar Tepegöz’le savaşı” gibi. Biz Basat’ın “Tepegöz”ü yenmesini bekledik. Olmadı ama bu süreçte yeni mevziler kazandık. Aslında bir önceki seçime göre oyunu %100 artıran bir siyasi parti var. Türk siyaseti Temel Karamollaoğlu gibi bir değeri farketti. Temel bey; birleştirici, güvenilir, sözü sayısal ağırlığının çok üzerinde, el emin bir insan, kendi aleyhine de olsa sadece doğruyu söyler... gibi unuttuğumuz değerleri yeniden taşıdı siyasete. Esasen saadet partisi ak-troller dışında kalan bir çok insanın oy verebileceği ikinci partisi oldu.  Bu onurlu duruşu ile oy olmasa bile saygı ve sempati kazandı. İşte bu iki kazanım çok önemli ve üzerine basılacak önemli sıçrama tahtası.

SİYASETTE BİRLEŞTİRİCİLİĞİ ÇOK ÖNEMSİYORUM

Genel Başkanınız son seçim çalışmasında başarılı mıydı? sorumuza İlçe Başkanı Mikail Kabak oldukça ilginç bir cevap verdi. Temel bey’in bu birleştirici imajı üzerinde, gerekirse profesyonel destek alınarak, daha da çalışılmalı ve bu alanda gündelik hayata ilişkin dikkat çekici ataklar da yapılmalı. Bizim içimizdeki geleneksel partici bakışın “ortalama toplum” bakışı ile yer değiştirmesi gerekir. Paradoksal görünse bile, insan merkezli meselelerin halli için, iktidar partisi dahil, çözüm konusunda destek çalışmaları, gündeme alınmalı. Yani “Siyasetteki birleştiricilik”, sosyal alanda da gündeme taşınmalı. Bu konuda iktidar-muhalefet ayrımı gözetilmemeli.

BİZ MİLLİ GÖRÜŞCÜLER OLARAK YENİ BİR DİL GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ

Sadet Partisi ilçe Başkanı Dr. Mikail Kabak Hocamıza Saadet Parti’yle özdeşleşen Milli Görüş kavramının Saadet Partisini iktidara taşımak adına yeterli olup olmadığını sorduk. Başkan son seçimde ortaya çıkan seçim işbirliklerinden yola çıkarak sorumuzu cevaplandırdı. Kesinlikle Saadet Partisi’ni ikinci adres olarak tercih edebilecek konumdaki seçmen kitlesi, özel bir ilgi alanı olmalıdır. Elbette bu kolay olmayacak, zira bu konumda solcu da var, HDP’li de var, MHP’li de var, AKP’li de var. Saadet Partisi gibi bir partinin bu tabandaki sempatiyi oya çevirebilmesi elbette maharet ister. Böyle insanlar; ideolojik iknalara değil, kendilerine benzeyen çözüm önermelere ihtiyaç duyarlar. Hatta şunu da söyleyeyim ki salt “milli görüş” kavramı ile ikna etmek de mümkün değildir bu kitleyi.  Elbette söylem ve duruşumuz temel esaslarımıza aykırı olmayacak ama esasen mesele, bu kitlenin “milli görüşü” benimsemeleri değil, Saadet Partisi’ne oy verebilecek noktaya gelmeleridir.

SOSYAL MEDYAYA DAHA ÇOK ÖNEM VERMELİYİZ

Ayrıca sosyal medya konusunda gösterdiğimiz atak güçlendirilerek devam etmelidir. Saadet Partisi, toplumun dertlerine çare önermeyi öncelemeli. Hayatın içinden bir söylem kullanmalıdır. Mesela Ahlaki savrulma hayatın içinden önermelerle karşılanmalı. Ekonomi, sosyal adalet ekseninde ele alınmalı ve bunun için, araştırma tabanlı çalışmalar da yapılmalıdır.  

SAADET PARTİSİ TÜRK SİYASETİNDE BİR KÖK HÜCREDİR

Peki %1,34’le bunlar yapılır mı diyeceksiniz. Hiç şüphesiz yapılır. Milli Görüş hareketi ve Saadet Partisi "Kök Hücre"dir. Kök hücreler yüksek çoğalım potansiyeline sahip çok kritik hücrelerdir. Biliyorsunuz ki Kök hücreler “uygun iletişimle” süratle çoğalabilirler ve değişime uğramış hücrelerin yerini kısa sürede alabilirler. Biz nevzuhur bir siyasi hareket değiliz. Milli görüş bu ülkenin en köklü ve en geniş tabanlı sosyolojik hareketidir. Bu toplumla doğru iletişim kanalları oluşturulduğu zaman Kök Hücre harekete geçer ve bunu yapar. İşte bunun yapılabileceğini göstermek için benim açımdan demografik yapısı en müsait yer Zeytinburnu idi. Bir kere ben burada 10 yıl iç hastalıkları uzmanı olarak görev yaptım. Uzun süre Saadet partisinin Zeytinburnu ilçe sorumluluğu görevini yürüttüm. Zeytinburnu'nun hedeflerimi gerçekleştirmek açısından pek çok demografik avantajı var. Ben de burada ilçe başkanı oldum. 

KİME OY VERELİM DİYEN KARDEŞLERİMİZİN ADRESİ SAADET PARTİSİ’DİR

Siyasi tercihinin yanlış olduğunu zaten bilen ama "Adam mı var kardeşim kime oy verelim" diyen çaresiz insanlar için birinin kendini ortaya koyması, iyi bir ekip ile doğru iletişim kanalları oluşturması gerekmez mi? Siyaset sahnesinde birinin de eğilmeden, davasından ödün vermeden, toplumun önüne gerçek anlamda bir alternatif sunması gerekmez mi? Bu ülke bunun için bedel ödemeye değmez mi ? Yani bizim için macera daha yeni başlıyor...

DR. MİKAİL KABAK KİMDİR?

Aslen Kayserili olup 1971 yılında Hollanda'nın Rotterdam şehrinde Dünya’ya gelmiştir 1989 Yılında Kayseri İmanı-Hatip Lisesi, 1996 Yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünden mezun olmuştur. 2001 yılında ihtisasını tamamlayarak dahiliye uzmanı oldu. Öte yandan sosyoloji eğitimi almıştır. Doktorluk mesleğine Haseki Devlet Hastanesinde başladıktan sonra 10 yıl Zeytinburnu Avrasya Hospıtal'de Dahiliye Uzmanı olarak çalıştı. Halen özel bir hastanede mesleğini icra etmektedir. Milli Görüş partilerinde 1991 yılından beri aktif siyasetin içerisinde olup 2006 yılından beri SP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olan Dr. Mikail Kabak Saadet Partisinden 27.Dönem İstanbul Milletvekili Adayı oldu. Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulunmuş olup halen Temiz Toplum Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL