CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan CHP Zeytinburnu Ekim Ayı Örgüt Toplantısında daha sonra CHP Örgüt Üyelerinden Eyüp Cankurtaran, Hüseyin Kaplan, Osman Cankurtaran, Seyfi Erbaş, İbrahim Bilir, Adnan Saygılı, Yavuz Özkorkmaz, İlhan Karadeniz, Ümit Doğruyol, Abdullah Şahin söz alarak gündem maddesi hakkında düşünce ve yapılması gerekenler konusunda düşüncelerine katılımcılar ve İlçe Yönetimi ile paylaşma imkanı buldular.Başkan Metin Doğan ilçe örgütüne hitaben yaptığı konuşmada Zeytinburnu’nda iktidar olmak için ilçe yönetiminden ve yapılan haksızlıklardan rahatsız olan toplumun tüm kesimleri ile ortak hareket etme niyetinde olduklarını, Zeytinburnu’nda CHP iktidarının mümkün olduğunu ve bu uğurda seçim satında çalışmalara vakit kaybetmeden başlayacaklarını duyurdu. 

Başkan Doğan konumasın şöyle sürdürdü. ‘’Sağda solda konuşulanlara aldırışı etmeyin, daha düne kadar terör örgütleriyle kim işbirliği içinde olduğu bellidir. Onları saraylarda kim ağırladı, Onları dağdan indirip şehirde törenle kim karşıladı, çözüm süreci adı altında onlarla kim işbirliğine gitti arşivlere baksınlar çok net görürler. Bizim işbirliğimiz Halka olacaktır. Bizim ittifakımız vatandaşımızla olacaktır. Bizim seçim ortağımız mağdur halkımızdır. Biz Yerel seçimlerde ezilenlerin sesi olacağız. Kim diyorsa ki Zeytinburnu Belediyesi eşe dosta ihale verdi, kim diyorsa ki Zeytinburnu Belediyesi ayrımcılık yaptı, siyasi kamplaşma yaptı. Biz onlarla bir araya geleceğiz ve seçim ittifakı yapacağız. Kim diyorsa ki ben Zeytinburnu’nda göçüyorum, gidiyorum diyorsa biz yerel seçimlerde onlarla hareket edeceğiz. Zeytinburnu son beş yılda dışarıya sürekli göç veriyor. Göç edip giden insanlar ise 50 yıl önce Zeytinburnu’na gelmiş Zeytinburnu’nun çilesini cefasın çekmiş, Zeytinburnu’nun Zeytinburnu yapmış, bu ilçenin yerlileri güvenlik gerekçesiyle yerlerini yurtların satarak özellikle Cumhuriyet halka Partili belediyelerin olduğu Bakırköy, Kadıköy, Avcılar gibi bölgelere taşınıyorlar. Ve kim diyorsa ki Zeytinburnu’nda güvenlik sorunu var. Biz çoluk çocuğumuz böylesine güvenlik sorunu olan bir semtte yaşatmak istemiyoruz diyorsa biz onlarla sandıkta ittifak yapacağız. Kim diyorsa ki Zeytinburnu Belediyesinin Bütçesini eski parayla 11 Trilyon Lirasını özel giderlere, temsil giderlerine, bu halkın vergilerini toplayıp kendi yandaşlarına, kendi yakınlarına ağırlama ve uğurlama bedeli olarak harcıyorsa biz onlarla seçimde sandıkta ittifak yapacağız. Bizim özek ittifakımız gündemimizde yok, kim Zeytinburnu’nda AKP Belediyesinin karşında kalacaksa bizim ittifakımız onlarladır. Bizim gündemimizde olan genel ittifaktır bu ittifakta bütün halkımızladır’’ dedi. 

İlçe Merkezindeki örgüt toplantısına, CHP Zeytinburnu eski İlçe Başkanı Metin Gazioğlu’nun da CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları Barbaros Doğruyol, Şaban Şentürk, Bülent Kara, Hakan Vardar, Özgür Özel, Kemal Çınak, Halis Canpolat, Murat Salcı, Derya Özen, Süleyman Çiftçi, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeleri Osman Genç, Hüseyin Üsküdar, Satı Oral, İlkay Biber, Cemal Aydar, Düzgün Kaya, Selamettin Yeniyol, CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek, CHP Gençlik Kolları Başkanı Erdem Dursun, CHP Telsiz Mahalle Sorumlusu Özkan Atma, CHP Zeytinburnu eski İlçe Sekreteri İsmail Terzi, DSP Zeytinburnu eski Belediye Meclis Üyesi Necmi Kaynarca, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyeleri Mustafa Ekiz, Sadık Avcı, Erdinç Eroğlu, Yaşar Doğan, Ali Doğan, Naci Bayık, Hacer Arı, Arif Dursun, İzzet İvdik, Sündüz Deneri, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyesi ve Çırpıcı Mahalle Muhtarı Zeki Şentürk katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL