Her yıl olduğu gibi bu yılda On iki Gün boyunca kapısını can ve gönüldaşlara  açan Erikli Baba Cemevi, oruç açma, lokma paylaşma ve Muharrem sohbetleriyle bu matem ayını dayanışma içinde gereğine uygun olarak birlikte yaşıyorlar. İnsanın kendi benliğine yönelmesi, yanlışlarını-doğrularını, eksilerini-artılarını hesaplaması ve bütün bunların sonucunda daha iyiye, doğruya, güzele yönelmesine davet olan Yası- Muharrem Oruç açma lokması CHP Zeytinburnu Belediye ve İBB Meclis Üyesi, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Aydın ve CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Düzgün Kaya tarafından 18 Eylül 2018 Salı günü Zeytinburnu Erikli Baba Cem Evinde verildi..

Her yıl Muharrem ayının 8.Gününde oruç açma lokması dağıtan Meclis Üyemiz Düzgün Kaya Zeytinburnu Haber Gazetesine şunları söyledi. "Allah'ın ayı Muharrem' ilahi bereket ve feyzin, bolluğun ayıdır. Bu ay aynı zamanda Alevilerin matem ayı olarak da bilinir. Bu özel günde Erikli Baba Cemevinde dostlarımıza lokma dağıttık. Bu düşüncelerle ben ülkemizin her bir köşesinde barış ve huzurun hakim olmasını diliyorum" dedi.  

Erikli Baba Cemevindeki Oruç açma Lokmasına; CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Özgür Aydın, Fatma Şengül Ataibiş, Gürsel Yeter, Yeter Büyükdurmuş, CHP Bakırköy İlçe Başkanı Selçuk Biber, İstanbul Kadın kolları İl Başkanı Yeşim Ağırman, CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Nazife Aktaş, Gönül Kaya, CHP Şişli Belediye ve İBB Meclis Üyesi, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya, CHP Fatih Belediye Meclis Üyesi Kazım Akşahin, CHP Sarıyer Örgüt Üyeleri Engin Manav, Veysel Akbaba,CHP Fatih Örgüt Üyeleri Süleyman Zaman, Ozan, CHP Zeytinburnu eski İlçe Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları Barbaros Doğruel, Süleyman Çiftçi, Bülent Kara, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyesi ve CHP İstanbul İl Kadın Kolları eski Başkan Yardımcıları Gönül Kaya, Solmaz Sarıtaş, CHP Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Deniz Şimşek, CHP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdem Dursun, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Selamettin Yeniyol, CHP Telsiz Mahalle Sorumlusu Yücel Morgül, CHP Zeytinburnu Örgüt Üyeleri Hüseyin Selvi ,Saffet Turgut, Hasan Ali Hayıroğlu, Ali Rıza Bilir, Kemal Doğan, Hacer Arı, Sibel Öztürk, Kasım Gündüz, Naci Bayık, Özkan Atma,Umut Yıldırım ve çok sayıda partililer katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL