İSTANBUL ADAYLARI KASIM AYINDA AÇIKLANACAK

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP ’li Kaftancıoğlu, “Bu çalıştay bugüne kadar yerel yönetim seçimleri için yaptığımız tüm çalışmaların masaya yatırılacağı toplantılardan oluşuyor. Çok uzun süredir yaptığımız ölçme değerlendirme, siyasal iletişim, süreç analizi, medya ve akademik birimlerimizle hazırladığımız çalışmaları bugün burada örgütümüzle birlikte masaya yatıracağız. İstanbul için en doğruya en güzele hep birlikte ulaşacağız. Bu toplantılarımız bundan sonra da farklı birimlerle devam edecek. Kentlerimizin, ilçelerimizin, mahallelerimizin emarını çekiyoruz. İstanbul’un 39 ilçesi için o ilçenin sorunlarını en iyi bilen, o ilçeyi en doğru yönetebilecek kadrolarla yola çıkacağız. CHP ’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıkları için adaylarının belirleneceği tarihi de açıklayan Kaftancıoğlu, “Kasım ayı başında ya da en geç ortasında İstanbul’da adaylarımızı açıklayacağız” dedi.

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI YENİDEN ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?

Mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği hakkında da açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, “Mevcut belediye başkanlarımız için halkın memnuniyetine ve performans ölçümlerine bakacağız. Halkı ikna eden, halkın onayını alan belediye başkanları yoluna devam edecek

“HİÇBİR YERE HİÇBİR ŞEKİLDE ADAY OLMAYACAĞIM”

Kaftancıoğlu konuşmasında bazı basın organlarında yer alan belediye başkan adayı olacağına ilişkin iddialara da şöyle yanıt verdi: “Günlerdir yazılıyor çiziliyor. İstanbul’da bir belediyeye aday olacağım söyleniyor. Ben İlk günden itibaren inandığım sonu zaferle bitecek İstanbul hikâyesinin mimarı olmaya adayım. Başka hiçbir yere hiçbir şekilde aday olmayacağım. İstanbul’u AKP’den kurtaracak örgütün başkanı olarak bu seçimleri geçireceğim. İstanbul’u AKP’den kurtaran örgütün başı olmanın gururu da bana bir ömür boyu yetecektir. Hiçbir makam ve mevkinin de bu kadar kıymeti olamayacağını düşünüyorum.”

ÇALIŞTAYDA  39 İLÇE BAŞKANIDA  GÖRÜŞLERİNİ ORTAYA KOYDU

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 15-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirdiği Yerel Yönetim Çalıştayı’nın ikinci günü İstanbul Kent Anayasası’na ilişkin değerlendirmeler, ilçe bazlı durum analizleri ve yerel seçim kampanyasına ilişkin tartışmalarla devam ediyor. CHP İstanbul il yönetim kurulu ile 39 ilçe başkanı tarafından gerçekleştirilen çalıştaya bugün CHP ’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da katıldı. Kent Anayasası üzerine değerlendirmelerin yapıldığı oturumun sonunda kürsüye gelen Torun, CHP ’nin yerel seçim takvimi ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Torun, “2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde başarılı olmak zorundayız. Bunu yapabilecek gücümüz de birikimimiz de var. Şu an Genel Merkez nezdinde belli oranda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurduğumuz ekiplerle süreci takip ediyoruz, saha çalışmaları yürütüyoruz. Özellikle 2011’den bugüne yapılan tüm seçimlerin analizlerini yapıyoruz. Eylül ayında bütün ön hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Hedemiz Ekim ayı ortasında 2019 Mart yerel seçimlerinin startını vermektir. Yerel seçimlere ilişkin partiler arası ittifak gündemine ilişkin de konuşan Torun, “Şu anda iktidarın ittifak arayışı seçimleri kaybetme korkularından kaynaklanıyor. İttifak arayışlarının arkasında 2019 seçimlerinde yaşayacakları hüsran etkili oluyor. Biz eğer planlı bir şekilde bu süreci aşarsak kesinlikle başaracağız” ifadelerini kullandı.

“ İSTANBUL’U KESİNLİKLE ALACAĞIZ”

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Yerel Yönetim Çalıştayı’nı çok yararlı olduğunu kaydeden Torun, “Burada 2 gün boyunca ortaya koyacağınız fikirler çok önemli. Sizlerin İstanbul’a ne kadar hakim olduğunuzu görüyorum. Yeter ki ortak akılla hareket edelim. Ben inanıyorum ki İstanbul’u kesinlikle ve kesinlikle alacağız. Hep birlikte başaracağız. Geçmiş yerel seçimlerde yaşanmış bazı eksiklikler, bazı hatalar var. En doğru adayları sizlerin iradesiyle, düşüncesiyle, ortak akılla bulacağız. Önseçimse önseçim, temayül yoklamasıysa temayül yoklaması yapacağız” diye konuştu.

CHP ZEYTİNBURNU İLÇE BAŞKANI METİN DOĞAN’DA SÖZ ALDI

Yerel Yönetim Çalıştayında söz alan CHP Zeytinburnu ilçe Örgütünün deneyimli Başkanı Metin Doğan, CHP Zeytinburnu ilçe Örgütü olarak yerel seçimlere her dönemden daha farklı olarak hazırlanıyoruz. Daha önceki seçimlerde seçime birkaç ay önceden adayımız ortaya çıkınca hazırlanmaya başlıyorduk. Bu kez böyle olmadı. Biz CHP Zeytinburnu örgütü olarak bir yıldan beri sahadayız. Halkımızın içindeyiz. Mahallerimizde toplantılar yapıyoruz. Halkımızın dertlerini dinliyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızı yerel seçime kadar devam ettireceğiz. Adayımız kesinleşince artık 7/24 sokaktayız. Bu kez Zeytinburnu burçlarına CHP’nin altı okunu dikeceğiz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL