1956 yılında henüz 13 yaşındayken Zeytinburnu'nda başlayan yeni bir hayat 62 yıl daha devam etmiş ve mukaddes Anıl 75 yaşına geldiğinde hayata veda etmişti ve 15 Ağustos ise onun doğum günüydü. Sevgili eşi Vahdettin ise 2011 yılında hayata veda etmişti. Onlar üçü kız ve üçü erkek olmak üzere altı kardeştiler. Nazif Balkan, Menduş Balkan, Adem Balkan ( Rahmetli oldu ) Hatice ve Cevriye adlarında kardeşleri vardı. Niyazi ve Nezaket adlarında bir oğlu ve bir kızı vardı. Rumeli camiasının çok sevilen anneannesi gözlerini hayata kapadığı zaman ailesi, ve Rumeli camiası büyük üzüntü içinde kalmışlardı.

14. Ağustos Salı günü Beştelsiz Camii'nde kılınacak olan vakit ve cenaze namazına Balkan ve Anıl aile bireyleri, akrabaları, komşuları ve aile dostları Zeytinburnu Rumeli Türkleri camiası, Balkan Türkleri camiası ve dostları iştirak etmişlerdi. Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Türkiye Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yalçınkaya, Zeytinburnu Rumeliler Derneği eski başkanlarından Ramazan Dekar ve Rahman Vatansever, Rumeli Halk Türküleri efsane sanatçısı Arif Şentürk ve Rumeli sanatçısı Fuat Erenoğlu, Adem, Asım ve Nazmi Fedai kardeşler, Dilaver Göksu, Mümin Şengöz, Niyazi Dindar, Mesut Karadeniz, Şefik Akbal, İlhan Akcan, Fahrettin Uluocak, Yıldız Spor Kulübü eski Başkanları Nazmi Cantürk ve Sami Cantürk ile Yıldız Spor kulüp camiası, Yıldız Spor hocalarından Hasan Türkileri ve Muammer hoca, Anıl ailesi yakınları ile isimlerini burada sayamadığımız onlarca kişi iştirak etmişler, Mukaddes Anıl anneyi son yolculuğuna dualarla gönderiyorlardı.

Merhume Mukaddes Anıl'ın naaşı defnedilmek üzere Yedikule mezarlığına aile kabristanına götürüldü. Merhume Makeddes Anıl anneye Allah ( c.c)'deb rahmet niyaz ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şad ve ardında keder içerinde kalan aile bireyleri, kardeşleri, akraba ve yakınları ile komşularına başsağlığı dileriz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY