Türkiye Genelinde, Recep Tayyip Erdoğan %52.58, Zeytinburnu’nda ise, %52.50 oy aldı. Milletvekilliğinde ise Cumhur İttifakı Zeytinburnu’ndan %53.65 (AK Parti: %42.54, MHP: %11.11) oy alırken Türkiye Genelinde, %53.67 (AK Parti: %42.56, MHP: %11.11) aldı. Tüm seçimlerde olduğu gibi Zeytinburnu yine adeta Türkiye tablosunu yansıttı. 

Sonuçlarının netleşmesinin ardından 15 Temmuz Meydanın toplanan Binlerce kişiye önce AK Parti ilçe Başkanı Selami Delibalta seslendi. ‘’İlçe Kongremizi yaptık yönetimimizi oluşturduk ve ardından çok kısa bir süre içinde böylesine önemli yüzyılın seçimini kucağımızda bulduk. Hiç Ürkmedik. Çünkü girdiği tüm seçimlerden başarı ile çıkmış bir teşkilatın mensuplarıydık. 50 Gün boyunca bizlerle 24 Haziran için 24 Saat mesai yapan, Ana Kademimize, Kadın ve Gençlik kollarımıza, Belediye Başkanımıza kısaca tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Teşekkürler Zeytinburnu diyorum. Yine Zeytinburnu tarih yazdı. Bizler bu zafere inandık 50 gün boyunca çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadık. Ve sonunda Reisimizi Başkan yaptık dedi.’’

İlçe Başkanının ardından Zeytinburnululara Belediye Başkanı Murat Aydın seslendi.  Çok güzelsin Zeytinburnu diyerek sözlerine başladı. Bu akşam ihanet çeteleri kaybetti, Türkiye yüzde 90’lara varan katılımla demokrasi dersi verdi. Bu akşam emperyalizm kaybetti, terör kaybetti, kime oy vermiş olursanız olun TürkiyeKazandı. Seçim süreci boyunca canla başla çalışan tüm kardeşlerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca demokratik haklarını kullanarak sandık başına giden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sayenizde #TürkiyeKazandı. Güçlü Cumhurbaşkanı Güçlü Meclis Teşekkürler Zeytinburnu Kutlu Yürüyüşe Devam dediniz. Seçim süreci boyunca canla başla çalışan AK Parti İlçe Başkanımız Selami Delibalta kardeşime, Kadın Kolları Başkanımız Fatma Balcı’ya, Gençlik Kolları Başkanımız Serdar Duran’a, SKM Başkanımız Abdurrahman Bayramoğlu’na, ...İl Sorumlumuz Sümeyye Esenyel’e, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Fatma Baltacı’ya, Meclis üyelerimize ve tüm teşkilat mensubu kardeşlerime özverileri ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı bu gece doldu, taştı. Bu teveccühü gösteren, Türkiye’nin geleceği için destek veren hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim sizlerden razı olsun dedi.

Konuşmaların ardından Zeytinburnulular sabaha kadar konvoylar, halaylar eşliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur ittifakının başarının doyasıya kutladılar. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL