CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan, Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak sözlerine başladı. Üzülerek şunu söylemek isterim ki 16 Yıllık AKP İktidarı hem dini hem de milli bayramlarımızın içini boşalttı. Artık milli bayramlarımızın coşkusu bu topraklara üzerinde AKP Sayesinde yaşayamıyoruz. Millî Bayramların yanında bu 16 Yıllık AKP İktidarı Dini bayramlarımızın maneviyatını da erozyona uğrattı. Öyle bir dönem yaşanıyor ki bize bütün kötülükler mubah gözüküyor bütün iyilikler ise istisna sayılıyor.  80’li yıllar sonrası hırsızlık, köşeyi dönme, kul hakkı yemeyle ilgili afişe edilirken, günümüzde artık hırsızlığın, kul hakkının, gaspın, adaletsizliğin sıradan yaşandığı bir düzene bu iktidar ülkemizi mahkûm edildi dedi. 

Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Bayramlaşma programında yaptığı konuşmada özellikle vatan haini vurgusundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. 80 Öncesi sağcılar solcular birbirine girerdi, cinayetler dahi yaşanırdı fakat hiç birinin diğerine vatan haini dediğini duymadık. Ama günümüzde artık kendi partilerinden olamayan herkesi artık bu iktidar vatan haini ilan diyor dedi. 

Şunun altını özellikle çiziyorum Cumhuriyet halka Partisi 21 Yüzyılda günümüzde insan haklarına, evrensel değerlere, hukuka, adalete, özgürlüklere önem veren vermek zorunda olan vatansever bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Dün İnönü zamanında da bugün Kemal Kılıçdaroğlu zamanında bu ülkeyi kuran Cumhuriyetin kurucu partisi olduğunu unutmayan bir partidir. Kimse sapla samanı birbirine karıştırmasın. Bugün HDP’ye oy veren tüm kardeşlerimizi terörist ilan edemezsin PKK ile eş değer tutamazsınız. Birilerinin beyninin arkasında gizli bir takım hesaplar var diye bizler doğruları savunmaktan vazgeçemeyiz. İnadına insan hakları, inadına demokrasi inadına özgürlük diyoruz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL