İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Ahmet çelik ve İlçe Yöneticileri iftardan iki saat önce alana geldiler. İftar yapmak için programa iştirak edenlerle tek tek ilgilenen Başkan Çelik aksaklık yaşanmaması için büyük gayret sarf etti. Gençlik kolları yemekleri tek tek iftar masalarına servis etti. Kuran-ı Kerimin ve ardından ezanın okunmasıyla oruçlarla açıldı.

İftara İl Yöneticisi Bülent Yalçınkaya, İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Teşkilat Başkanı Dursun Eryıldız ve İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayı Özcan Pehlivanoğlu ile ilçe yöneticileri katıldı. Yöneticileri tam iftar yapıyorlardı ki pet şişeler masaya yağmaya başladı ve ortalık bir anda karıştı. İYİ Partili Gençler bir anda saldırının yapıldığı yöne doğru koşmaya başladı gerilen ortamı 2.Bölge Milletvekili Adayı Özcan Pehlivanoğlu yumuşattı.İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Pehlivanoğlu, Bir Ramazan ayında sadece ibadet yapmak istiyoruz siyaset değil. Bu seçimi bu mübarek aya koyarak insanların dini duygularını sömürenleri kınıyorum dedi.

İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayı Özcan Pehlivanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü. Bu baskıcı siyaset anlayışı inşallah 24 Haziranda sona erecek. Yüzünü güneş dönün aydınlık günler yakın. Sizlerden isteğimiz 2.Turda Erdoğan’ın karşısına Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’i çıkarmak için destek verin. Bu belediyelerin baskılarına son vereceğiz. Görüyorsunuz iftar vermemiz bile engellenmek isteniyor. Mahallemizin geleneklerine, göreneklerine, sevgi, saygı ve hoşgörüsüne yakışmayan bu siyasi tavrı kınıyor, milletimizin ortak değeri ve mekanı olan camilere siyasetin gölgesinin düşmesini, AK Parti'nin tahammülsüzlüğünün ve baskısının bir yansıması olarak ortaya çıktığını belirtmek istiyoruz." dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL