İddiaya göre Zeytinburnu’nda bazı caddeler üzerinde bulunan Alüminyum direklere asılan Bayraklarla ilgili bazı vatandaşlar tehlike arz ettiği yönünde Belediyeye şikâyete bulundu. Zeytinburnu Belediyesi’de yaptığı incemler sonucunda direklere aşırı yük bindiğini ve yıkılma tehlikesi olabileceğinden dolayı Alüminyum direklere asılan tüm bayrakların parti ayrımı yapılmaksızın iki görevli eşliğinde inilmesi kararını aldı. Bu iki görevliye olası bir müdahale olabileceği gerekçesiyle Emniyetten iki görevlide eşlik etti.

Bayrakların indirildiği ve Türk bayraklarını sağa sola atıldığı ihbarı üzerine CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, 3.Dönem Belediye Başkanı Adil Emecan ve Partililer olay yerine geldi. Bayrakları kesip indiren şahıslara müdahale edildi. Gerginlik çıktı.

Ardından Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen bayrakların indirildiği alana geldi. Bizim böyle bir talimatımız yok. Bu tamamen Belediyenin kararı bizim arkadaşlarımız Belediye çalışanlarına eşlik ediyorlar dedi.  

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan olay yerinden Halk TV Canlı yayına bağlandı. Bağımsızlığımızın simgesi olan Türk Bayrağına bu kadar düşman Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayına bu kadar kin ve nefret gösteren bu zihniyeti kınıyorum. Hiç kimse merak etmesin 25 Haziran sabahı güneş hak hukuk ve adaletten yana olanlar için doğacaktır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL