‘AK PARTİLİ KARDEŞLERİM, SİZ DE GELİN’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Zeytinburnu'nda konuşmasına başlamadan önce AK Parti Zeytinburnu ilçe başkanlığı binası terasından mitingi izleyenlere seslenerek, "AK Partili kardeşlerim, siz de gelin" dedi. Binada bulunan AK Partililer ise bu talebe rabia işareti yaparak cevap verdi. Bu sırada bir grup seçmenin yuhalamasına sessiz kalmayan İnce, "Ben AK Partili kardeşlerim diyorum, sen yuh yapıyorsun. Yok öyle yuh. Ben onların da cumhurbaşkanı olacağım, 81 milyonun. Sen, ben yok. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, kadın-erkek, başörtülü-başörtüsüz yok" diyerek tepki gösterdi.

MİTİNG KÜRSÜSÜNDEN ÇOCUK BEZİ ATTI

Çocuk bezindeki KDV oranının yüksek olduğunu söyleyen İnce, "Ben diyorum ki çocuk sayısı sizin takdiriniz. Erdoğan ile aramızdaki fark şu: O çocuk sayısıyla ilgileniyor, ben çocuğun masrafıyla. Çocuğa süt içireceğiz. KDV kaç? Yüzde 8. Çocuğa mama alacağız. KDV kaç? Yüzde 8. Çocuğa bebek bezi alacağız. KDV yüzde 18" ifadelerini kullandı.  Bu sözlerin ardından eline bir paket çocuk bezi alan İnce, "Sevgili hemşehrim Erdoğan, büyük devlet çocuğun donundan yüzde 18 KDV almaz. Erdoğan çocuk sayısıyla uğraşsın. Ben çocuk bezindeki KDV'yi düşüreceğim" diye konuştu. İnce, bir seçmenine çocuk bezini kastederek "kullanıyor musun" diye sordu ve olumlu cevap alınca paketi fırlattı. İnce, "Şu anda çocuk bezindeki KDV düştü mü? İşte böyle düşüreceğiz, hep birlikte" dedi.

‘HER MAHALLEYE KREŞ AÇACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Türkiye'nin yaş ortalaması 29, benim sihirli sayım 29'dur. Siz Türkiye'nin ortalamasısınız. Bu ülkeyi gençlerle kalkındıracağız. İki kesimle kalkındıracağız, gençler ve kadınlar. Şu anda kadınların 100 kadından 32'si çalışıyor. Bunu iki katına çıkartacağız. Kadınların çalışmasının önündeki en büyük engel çocuk. Her mahalleye bir kreş açacağız. Çocuk kreşe, kadın işe gidecek. Her aileye bir ev, her eve bir maaş sloganımız bu. Çocuk deyince, hemşerim Erdoğan meydanlara geliyor, çocuk sayısı hakkında görüş belirtiyor. Üç çocuk yap diyor, sonra 5 diyor. Ben diyorum ki çocuk sayısı sizin takdiriniz. Erdoğan'la aramızdaki fark şu, o çocuk sayısıyla ilgileniyor ben çocuğun masrafıyla ilgileniyorum" dedi.

‘BİZ BALKANLARI ORDU SİYASETE GİRDİĞİ İÇİN KAYBETTİK’

Kuleli Askeri Lisesini açacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Adayı İnce, "Biz Türkiye'ye demokrasiyi getireceğiz. Askerler bir daha darbe yapmayı aklından getirmeyecekler. Size söz Kuleli Askeri lisesini açacağız. Bakın orada nasıl subaylar yetiştireceğiz. Bir çay toplamayan, bir partinin iftarında subaylar iftara tabi ki katılacaklar. Bu millet Müslümanlar, subaylarımız gönül rahatlığıyla katılabilir. Ancak bir siyasi partinin iftarında parti amblemleri arkada Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi eleştiriyor. Erdoğan beni eleştirirken general alkış yapamaz. Sayın Erdoğan sende Müslümansın, bende Müslümanım generalde Müslüman niye rahatsız olayım. Beni eleştirirken, general seni alkışlarsa onun apoletlerini sökerim. Kim olursa olsun sökerim. Geçmişte çok büyük kahramanlıklar yapmış olsa bile sökerim. Biz balkanları ordu siyasete girdiği için kaybettik. Ordu siyasete girerse memleket kaybeder. Ordunun görevi siyaset yapmak değil, görevi memleketi korumak" diye konuştu

‘BEKİR BOZDAĞ EN BÜYÜK FETÖ’CÜDÜR’

Cumhurbaşkanı Adayı İnce Zeytinburnu’ndan Bekir Bozdağ’a yüklendi.  Çıkmış beni FETÖ görevlendirmiş diyor. Yarın Kars’ta videoyu izlettireceğim. Ya Bekir, sen Meclis kürsüsüne çıkıp, Gülen'i eleştiren CHP vekillerine cevap verirken ‘Fettullah Gülen bu memleketin değerli bir kıymetidir’ demedin mi? Ama yüzsüz olduğu için bunu söyleyebiliyor. Beraber Umre’ye gittik. Beraber Mekke’de tavaf ettik. Sen nasıl bir yalancı adamsın ki bunları diyorsun. Utanmasalar diyecekler ki bizim Allah’ımıza dua etmeyin diyecekler. Ayıp… Ayıp… Caminin duvarına afiş asmışlar. Bu ülkede hiçbir cami ahır yapılmadı ama bunlar camiyi seçim ofisi yaptılar. Seçim meydanlarında dinimizi kullanmayın. Bu işler Allah ile kul arasında. Bu meydanlarda ekonomi, sağlık,eğitim konuşalım.

‘16 YILDIR AYNI MAAŞI ALIYORUZ BEN GARİBAN KALDIM SEN NASIL ZENGİN OLDUN’

Türk-Kürt ayırmam, kadın-erkek ayırmam, başörtülü-başörtüsüz ayırmam… 16 yıldır aynı maaşı aldık da ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun? Şimdi önümüz bayram köprülerden geçeceksiniz. Şimdi Demirel’in yaptığı köprüden geçtin geri döndün para yok 11 lira… Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçersen 114 lira ödüyorsun. Demirel’in yaptığı köprüden geçersen para hazineye gidiyor; ama Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçersen para yabancı şirketlere geçiyor. Uçağın, gözlüğün, araban yerli değil… Neyin yerlisinden bahsediyorsun. Süleyman Şah Türbesi’ni o kadar çok oradan oraya hareket ettirdin ki rahmetli sağlığında o kadar seyahat etmemiştir. Türk tütünü yasaklatıyorsun da yabancı tütünde vitamin mi var? Doğru tütün sağlığa zararlı ama sen her şeye zararlısın.

‘BUNLAR MONTAJ DUBALJ İŞİNİ FETÖ’DEN ÖĞRENDİLER’

Öyle ilginç şeyler yaşıyoruz ki… Samsun’a gittim. Samsun’da konuşuyorum. Gençler bisiklet getirdi. Bende sahnede bindim. Sosyal medyada benim bisikletli resmimi montaj yapmışlar. Muharrem İnce cami de bisiklete bindi. Oğlumun düğününde oynadığım zeybek dansını almışlar onu da montaj yapmışlar. Bunlar zavallı bunlara üzülüyorum. Bunlara Montaj Dublaj işini galiba FETÖ’den öğrendiler dedi. İnce sözlerini şöyle tamamladı.  Bunu beraber yapacağız. Sizden istediğim şu yorulmak, hastalanmak, mazeret yok. Bir oy Cumhuriyeti kurtarır, bir oy memleketi kurtarır. Büyük İstanbul Mitingi’ne hazır mıyız? Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum. Hemşehrime el sallıyayım. Bir çivi, bir nalı kurtarır… Bir nal, bir atı kurtarır… Bir at, bir yiğiti kurtarır… Bir yiğit, memleketi kurtarır dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL