Veli Avcı 69 yaşındaydı. Divanyolu Sağlık Müzesi arka sokakların 2005 yılına kadar en hareketli olan matbaalardan Kuşak Ofset ‘in sahibiydi. Özellikle 1974 ve 1980 arasındaki siyasi olaylarda hayatını yitiren bir çok Ülkücülerin hayatta oldukları zaman ve halen hayatta olan ülkücülerin her türlü bildirilerini hazırlar ve basardı. MÇP döneminde İstanbul İl Yönetimindeydi. MHP dönemi başladığında yine il yönetim kurulu görevindeydi. Kendisine birçok suikast düzenlenmesine rağmen bu girişimlerin hepsinden sıyrılmasını bildi. Matbaasında çalışırken siyasi kimliğini asla belli etmez ve kullanmazdı. Yardımseverliği ile tanınırdı. Ben, ilk gazetem olan Sportmen Spor gazetemi ve diğerlerini Kuşak Ofset'te bastırırdım ve benim baskılarımı hemen hazırlardı. Bir dönem Sarıyer Belediyesi Başkan Adayı oldu. MHP Camiasında nerede görev verilirse itiraz etmezdi. Sakin tavrıyla sevilen biri nsandı. Hürriyet Gazetesi'nın Cağaloğlu'ndaki eski binası karşısındaki Himaye-i  Etfal Sokak bodrum katındaki matbaasında giriş karşısında bulunan minik yazıhanesinde çok özel ve siyasi bir kitaplığı vardı. Matbaasını daha sonra Topkapı'ya taşımıştı.

Devamlı soluduğu kağıt tozları onun illet hastalığa yakalanmasına neden oldu ve 69 yaşında hayata veda etti. 27 Mayıs'ta Sultanahmet Camii'nde kılınacak olan ikindi vakit ve cenaze namazına MÇP dönemi, MHP, DYP ve DP camilarından yüzlerce kişi  katıldılar. MHP Milletvekili Celal Adan, DYP’de Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan eski Yardımcısı Orhan Keçeli, DYP İstanbul İl eski Başkanı ver Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faik İÇMELİ, İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Parti camiası, Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak, DP Zeytinburnu İlçe Başkanı Servet Hacıahmetoplu, MHP, DYP ve DP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri, aile yakınları, Çelik Ailesi ve Avcı ailesi  ile yakınları ve de burada isimlerini sayamadığımız yüzlerce kişi Veli Avcı'nın son yolculuğunda beraberdiler.

27  Mayıs 2018 Pazar günü ikindi vakit ve cenaze namazı kılındıktan sonra naaşı Topkapı Anıt Mezar karşısındaki aile kabristanına götürülerek defnedildi. Merhum Veli Avcı için Allah (c.c.)'den rahmet niyaz ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şad olsun. Ardında keder içinde bıraktığı aile bireyleri, akrabaları, Çelik ve Avcı aile bireyleri, MHP ve matbaa camiasının başları sağ olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY