Başkan Alparslan başvurusu sonrası Gazetemize şu açıklamayı yaptı. Hedef, dünyaya her konuda öncü ve örnek olmaktır. Bu iddiayı, bir gün, hatta bir dakika olsun unutanlar, bir iddia ile ileri hamleler yapmayanlar, ne yapsalar hiçtir. Her dakikasında Müslüman Türk’ün yüceliğini yansıtmak iddiasıyla davranmayanların varlığı, hiçlikten öte geçemez. Yabancıların başını döndürecek işler başarmayan, her başarısıyla övünmeyen, yakınlarının ve uzak çevresinin de övgüsüne hak kazanmayanlar, ne için ve ne olarak yaşayacaklar?

Türkiye yi problemli bir ülke haline getirmek isteyenlere kardeşliğimizi gösterip etnik ayrımı içimizde eriteceğiz. Ülkemiz üzerinde büyük karanlık oyunlar oynanmaktadır. 'Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar zengin bir ülkedir' diye ağızlarının suları akan dış güçlere 'dur' diyeceğiz. AB uyum yasalarıyla milli ve manevi değerlerimizin sarsılmasını, dış yardımlarla milletimizin uyutulmasını sağlayıp Misak-ı Milli sınırlarımızın tehlikesine göz yummayacağız. Asıl büyük tehlike kamu yönetimi reformu olarak adlandırılan Kamu Yönetimi Temel Kanunu tasarısı millet yapısını ve anayasa rejimini ortadan kaldıracak büyük bir saldırı planını bozacağız.

Mutlaka Türk Birliğini kuracağız. Türkiye yarım kalan hesaplarını ve projelerini tamamlayacaktır. Ama 85 yıl öncesinde olduğu gibi kendisini kurtaracak ve gerçekten bağımsız harekete geçerek yapacaktır. Milli mücadeleyi gerçekleştirenlerin yoluna. Bu yol Milliyetçi Hareketle olacaktır. Benliğini dış güdüme teslim etmiş, Türkiye tabaktaki balık asla olmayacaktır. Üreten Türkiye de kadınları mesleki eğitim yolu ve finans desteği ile aile ekonomisine katkı yapan bireyler haline getirecektir.

Atatürk diyor ki çalışmadan yorulmadan, rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler önce şereflerini, sonra bağımsızlıklarını sonra geleceklerini kaybetmeye mahkumdur. İşte bu yüzden çok çalışacağız, çok yorulacağız ve bağımsızlığımızı asla kaybetmeyeceğiz.

Türk Milleti'nin dünyaya öncü ve örnek olması hedefi aşkıyla... Dua ve desteğinizi bekler, saygılar sunarım dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZE