AK Parti Zeytinburnu Kadın Kolları ilçe Kongresine, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Zeytinburnu Kadın Kolları Teşkilatı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kadın Kolların faaliyetlerini anlatan slayt gösterimi yapıldı. 

Slayt Gösterinin ardından Kürsüye Sırasıyla Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Başkanı Selami Delibalta çıktı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında, Mazlumların sesi olan bir liderimiz var. Dünyanın neresinde bir sıkıntı, afet olsa devletimizle, sivil toplumumuzla oradayız dedi. 

Liderinin kadın kollarına önem verdiği bir partinin mensupları olduklarını aktaran Aydın, açıklamasının devamında, "Cumhurbaşkanımız, liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan, kurulduğu ilk günden beri kadınları siyasetin öznesi olarak görüyor. Kadın kollarını partinin ana unsuru olarak görüyor. Onun için 24 Haziran seçimlerinde bu partinin amiral gemisi sizlersiniz dedi. 

AK Parti ilçe Başkanı Selami Delibalta kongrede yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin önemine değinde Kadın Kollarından 7/24 halkın içinde olmalarını istedi hep beraber Zeytinburnu’nda çalmadık kapı sıkmadık el bırakmaklayız ve İstanbul’un rekorunu kıracağız dedi. 

Kongre sonucuna AK Kadınların Zeytinburnu’nda Başkanı seçilen Meclis Üyesi Fatma Balcı, Genel Başkanımızın bize duyduğu güvenle bizler bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif rol alıyoruz. Bir yandan da vatanımızın gelecek nesillerine evlatlar yetiştiriyoruz ve bu da gösteriyor ki kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir. Biz kadınlar bu mutlu davanın bilinci ve sorumluluğuyla Türkiye’nin ve dünyanın en büyük siyasi hareketinin gönül erleri olarak ziyaret ettiğimiz her platformda kadınların gönüllerine köprüm kurarak, gönüllerini fetih ederek sevda ile yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’nin istikbaline yön verecek AK Parti hizmetlerinin devamını getirecek ve hızlı bir şekilde yeni hizmetler katacak bu kutlu yürüyüşümüzün bilincindeyiz. Önümüzdeki dönemde bayrağı daha yükseklere taşıyarak yaklaşan 24 Haziran seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız. Eğer bir ülkede kadın mutlu ve huzurlu ise ülkede mutlu ve huzurludur. Kadınları dışlayan ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemez. Bunun bilincinde olan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve teşkilatımızın kadınların önemine vurgu yaparak bizlerden desteklerini esirgemediler. Partimizin hak ve inanç, özgürlük politikasıyla kadınlarımızın başörtüyle meclise girebilmesi, kadınlarımızın üzerindeki elbiseyle değil, yüreğindeki inançla, kafasındaki fikirleriyle, düşünceleriyle değerlendirilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

AK Parti Zeytinburnu Kadın kollarının Yeni Yönetimi: Başkan: Fatma Balcı, Yönetim Kurulu Üyeleri: Asiye Akyol, Asiye Çetinbaş, Ayfer Kubilay, Ayşe Akpınar, Ayşe Demircan, Ayşe Karakuş, Ayşegül Amanet, Ayten Vural, Emriye Tekin, Esra Altın Diş, Fatma Çebi, Fatma Özdemir Çelenk, Habibe Neşe Kaynak, Habibe Serin, Hamide Çetin, Hatice Kılıç, Jale Baran, Merve Ayşe Cihangiroğlu, Münevver Acar, Nahide Kılınç, Saliha Aydoğan, Seda Vatansever, Sevgi Arcan, Yasemin Akay

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL